Marcin Nowak 09.01.2011

Kostelić wygrał slalom w szwajcarskim Adelboden

Wicemistrz olimpijski z Vancouver Chorwat Ivica Kostelić (1.50,90) wygrał niedzielny slalom alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Adelboden.
Ivica KostelićIvica Kostelićfot. PAP/EPA

Wyprzedził Austriaków: Marcela Hirschera (strata 0,26), Reinfrieda Herbsta (1,29) i Mario Matta (1,55).

31-letni Kostelić, który był najlepszy również w pierwszym przejeździe, awansował na pierwsze miejsce w punktacji generalnej PŚ.

Na półmetku zawodów chorwacki narciarz, mistrz świata w slalomie z 2003 roku (pierwszy raz w tej konkurencji w PŚ triumfował dziesięć lat temu), zdecydowanie wyprzedzał Hirschera i kolejnego z Austriaków - Manfreda Prangera.

W finałowej próbie Kostelic osiągnął dopiero 16. czas (najszybciej trasę pokonał Matt), ale utrzymał przewagę. Znacznie gorzej zaprezentował się Pranger, który był dopiero 25. i w klasyfikacji generalnej spadł na 14. miejsce.

Chorwat (znakomitą alpejką była jego siostra Janica Kostelic) ma na koncie 13 pucharowych zwycięstw, w tym dziesięć w slalomie.

Rywalizacji w Adelboden nie ukończyli m.in. złoty medalista IO-2010 Włoch Giuliano Razzoli oraz Francuz Jean-Baptiste Grange i Austriak Benjamin Raich. Polacy nie startowali.