Raport Białoruś

Białoruś: ustalono, że separatyści w ciągu dwóch dni oddadzą rzeczy ofiar MH17

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 18:38
Rzeczy pasażerów zestrzelonego samolotu znajdują się w dwóch wagonach, które stoją najprawdopodobniej na stacji kolejowej w mieście Torez w obwodzie donieckim. To stacja najbliższa miejsca katastrofy. Stamtąd właśnie wywożono szczątki ofiar katastrofy.
Ukraiński żołnierz w miejscowości Nikiszyno koło Grabowa na wschodzie Ukrainy
Ukraiński żołnierz w miejscowości Nikiszyno koło Grabowa na wschodzie UkrainyFoto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny  >>>

Prorosyjscy bojownicy, którzy kontrolują miejsce katastrofy zestrzelonego 17 lipca malezyjskiego boeinga na wschodzie Ukrainy, przekażą w ciągu 48 godzin rzeczy osobiste ofiar - oświadczył ukraiński wicepremier Wołodymyr Hrojsman.

Eksperci są już na miejscu katastrofy boeinga. ”Prace rozpoczęły się natychmiast” >>>

Jak wyjaśnił Hrojsman, takie ustalenia zapadły podczas spotkania grupy kontaktowej ds. kryzysu ukraińskiego, która spotkała się dzień wcześniej w stolicy Białorusi Mińsku.
- W czwartek grupa kontaktowa ustaliła, że w ciągu dwóch dni t wagony zostaną oddane - powiedział Hrojsman, który kieruje pracami ukraińskiej komisji rządowej ds. katastrofy.

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu: serwis specjalny  >>>
Wicepremier oświadczył, że w miejscu wypadku pracują eksperci międzynarodowi, którzy badają przyczyny tragedii. Zaznaczył, że nie posiadają oni broni. Będą mieli do niej jednak prawo członkowie międzynarodowej misji policyjnej, którą przyśle tam Australia i Holandia. Zgodę na przyjazd uzbrojonych policjantów wydał ukraiński parlament.
W katastrofie samolotu lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur śmierć poniosło 298 osób, w większości byli to obywatele Holandii. Maszyna została zestrzelona rakietą ziemia-powietrze z terenów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów.

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny  >>>
Grupa kontaktowa ds. kryzysu ukraińskiego ma pomóc w wypracowaniu porozumienia w sprawie stałego zawieszenia broni we wschodnich obwodach Ukrainy, gdzie prorosyjscy separatyści od kwietnia walczą z siłami rządowymi. Jest to jeden z kroków przewidzianych umową wypracowaną 2 lipca w Berlinie przez szefów MSZ Rosji, Ukrainy, Francji i Niemiec.
PAP/agkm

Torez;
Torez; źr. Google Maps

 

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Raport: NATO nie jest gotowe do odparcia ataku Rosji

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 11:12
Rozmieszczenie w państwach bałtyckich wojsk NATO, modyfikacja artykułu piątego – to zmiany, które postuluje komisja obrony parlamentu w Londynie. Brytyjska prasa pisze tymczasem, że celem Kremla mogą się stać również Polska i Rumunia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eksperci są już na miejscu katastrofy boeinga. "Prace rozpoczęły się natychmiast"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 11:36
Ponad 60 ekspertów, w tym eksperci holenderscy i australijscy, dotarło i rozpoczęło prace na miejscu katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego na wschodzie Ukrainy - poinformowało OBWE.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Petro Poroszenko: Ukraińcy walczą z imperialnymi planami Rosji

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 12:05
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wydał oświadczenie z okazji stulecia rozpoczęcia I wojny światowej.
rozwiń zwiń