Przepis na nową twarz miasta

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 16:22
Co się dzieje w polskich miastach i czym żyją metropolie? I na ile widać to w ich centrach? Jakie są nowe, odświeżone i wciąż odświeżane wizerunki aglomeracji? Jak bardzo dynamicznie się one zmieniają i jak patrzą na to ich mieszkańcy?
Centra polskich miast zmieniły się w ostatniej dekadzie nie do poznania, stały się wizytówkami naszych metropolii. Zmiany infrastrukturalne pociągnęły za sobą także znacznie zmiany społeczne.
Jaka jest dzisiaj rola centrów polskich miast? Jak ją widzą władze, a jak mieszkańcy - i czy są to wizje tożsame? Na te i inne pytania odpowiedzą nasi goście: Grzegorz Piątek (Centrum Architektury w Warszawie), prof. Roch Sulima (Instytut Kultury Polskiej UW), Cezary Polak (dziennikarz), Tomasz Godziek (Stowarzyszenie Moje Miasto, radny Katowic) i Janusz Opryński (wicedyrektor Centrum Kultury w Lublinie). 
Na program zapraszają Marta Strzelecka, Adam Suprynowicz i Mike Urbaniak.
17 lutego (piątek), godz. 16.00.

 

 

Czytaj także

Psie odchody przy unikatowych barach mlecznych

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 13:53
Jest kilka elementów, których obecność w Polsce cieszy, jak choćby wiele zieleni miejskiej, tradycja plakatu czy ciągłe istnienie barów. Ale to wszystko ginie pod nawałem brzydoty i brudu. Wszechobecna jest kostka bauma, reklamy i szpetota kolejowisk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wpadnij do Przekąsek Zakąsek

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 22:51
Jeśli w tytule zbioru opowiadań pojawia się nazwa kultowego miejsca dla "warszawki", to wiadomo, że mamy w ręce książkę-portret trzydziestolatków klasy średniej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nierzeczywista Polska ze starej fotografii

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 09:50
Z jednej strony powody do dumy, z drugiej - analfabetyzm i zapóźnienie cywilizacyjne. Oto dwa oblicza Polski międzywojennej, dwa różne światy.
rozwiń zwiń