Mniej znane oblicze Chin

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 15:30
W sobotnich "Przestrzeniach kultury" głównym tematem będzie literatura faktu, czyli non-fiction. W tym kontekście rozmawiać będziemy o dzisiejszych Chinach.
Mniej znane oblicze Chin
Foto: sxc.hu/public domain

Jak wygląda życie codzienne mieszkańców Kraju Środka? Jak system rejestracji ludności determinuje życie przeciętnego Chińczyka? Jakie jest nowe pokolenie, które koncentruje się na konsumpcji i kreowaniu siebie bardziej niż na polityce i społeczeństwie. Jak wygląda miłość po chińsku i czy nadal pokutuje mit, że najlepiej jest urodzić syna?

W trakcie audycji porozmawiamy z Katarzyną Pawlak o jej książce "Za Chiny ludowe", z Marią Kruczkowską o książce Petera Hesslera "Przez drogi i bezdroża. Podróż po nowych Chinach" i prof. Bogdanem Góralczykiem o książce Franka Dikottera "Wielki głód".
Na audycję zaprasza Katarzyna Nowak.
13 lipca (sobota) godz. 12.00

Zobacz więcej na temat: Chiny Dwójka KULTURA
Czytaj także

Matka-Chinka i jej posłuszne dzieci

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2011 13:05
Mamy coraz więcej kłopotów z młodymi ludźmi, którzy nie słuchają nikogo, nie szanują starszych, nie mają autorytetów. Liberalny, miękki "zachodni" styl wychowania dzieci coraz bardziej zawodzi. Alternatywą może stać się model chiński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cała sztuka to zatrzymać widza w teatrze bez ścian

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 17:00
W Warszawie rozpoczął się właśnie Międzynarodowy Festiwal "Sztuka Ulicy" (29-30 czerwca, 5-7 lipca) w Dwójkowych "Przestrzeniach kultury" rozmawialiśmy z mistrzami teatru plenerowego o historii, specyfice i znaczeniu tej sztuki w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego wrocławski dworzec jest morelowy?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 11:00
Gmach dworca kolejowego we Wrocławiu poddano w ostatnich latach generalnemu remontowi. Kto jednak zdecydował o dyskusyjnym, według wielu, kolorze neogotyckiego budynku? O modernizacji polskich dworców kolejowych dyskutowaliśmy w Dwójce.
rozwiń zwiń