Kapryśny nurt polskiej literatury

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 22:00
Gościem "Wybieram Dwójkę" będzie Iwona Smolka, pisarka i dziennikarka radiowa nagrodzona Złotym Mikrofonem, autorka książki "Rytm twórczego życia", zapisu spotkań z wybitnymi polskimi powieściopisarzami, poetami, dramaturgami, eseistami i tłumaczami.
Kapryśny nurt polskiej literatury
Foto: Payton Chung / flickr / cc

Antoni Libera, Julia Hartwig, Bohdan Zadura, Piotr Wierzbicki, Jerzy Pomianowski, Małgorzata Baranowska, Leszek Szaruga, Adriana Szymańska, Tomasz Łubieński, Tomasz Burek, Marian Pilot tworzą w "Rytmie twórczego życia" kunsztowny wielogłos na temat literatury i życia, pełen szeroko zakrojonych refleksji na temat współczesnej kultury, ale także wspomnień oraz anegdot.

Zajrzymy także na nagranie słuchowiska Marka Kochana - "Reduty" w reżyserii Pawła Łysaka. To kolejne wyróżnienie w konkursie organizowanym przez ZAiKS i Program 2 Polskiego Radia.

W audycji przypomnimy ponadto kolejnego laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki - Liao Yiwu, autora książki "Prowadzący umarłych. Opowieści prawdziwe. Chiny z perspektywy nizin społecznych".

Na "Wybieram Dwójkę" zaprasza Katarzyna Nowak.

21 maja (środa), godz. 16.00-18.00

mc/jp

Zobacz więcej na temat: literatura
Czytaj także

Wygląda na to, że poeci zawsze będą mieli dużo roboty...

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 18:00
To ostatnie zdanie noblowskiego wykładu Wisławy Szymborskiej, dziewiątej spośród trzynastu laureatek prestiżowej nagrody literackiej, o których rozmawialiśmy w "Ćwiczeniach z myślenia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zygmunt Kubiak: istotą Europy jest wędrowanie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 15:30
– Kultura europejska to kultura wędrowców. Nie jest zamknięta w jednym etnicznym zaścianku, lecz otwarta ku różnym ludom i innym kulturom – mówił w archiwalnym nagraniu Polskiego Radia Zygmunt Kubiak. W Dwójce wspominaliśmy pisarza w związku z 10. rocznicą śmierci przypadającą 19 marca.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Herta Müller: "literatura" to mdłe słowo

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 15:30
Noblistka pisze: "literaturze nie jestem winna ani jednego zdania. Jestem jedynie dłużniczką przeżytego". – Herta Müller jest bojownikiem o suwerenność własnego języka. Wyraża niepowtarzalność swojego doświadczenia w całych dziejach kosmosu – mówił w Dwójce prof. Leszek Szaruga.
rozwiń zwiń