Kobiety w Polskim Państwie Podziemnym

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 15:00
Pod takim tytułem odbędzie się 15 października spotkanie w Muzeum Historii Polski, na które zaprosimy w środę o poranku.
Powstanie warszawskie: Kuchnia w gmachu Adrii przy ul. Moniuszki 10
Powstanie warszawskie: Kuchnia w gmachu "Adrii" przy ul. Moniuszki 10Foto: Wikipedia/Eugeniusz Lokajksi/domena publiczna

W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie nowa publikacja "U boku dowódcy AK. Wspomnienia generałowej Komorowskiej”. Gośćmi "Poranka Dwójki" o 8.35 będą prof. Michał Kopczyński z MHP.

Natomiast godzinę wcześniej zajrzymy na XV Festiwal Muzyczne Konfrontacje "Stawisko w kulturze polskiej". Poza tym w programie: serwisy informacyjne, wiadomości kulturalne, "Archiwalnia", przegląd prasy, "Słowo na dzień", "Piosenka z rekomendacją" (wybór Jacka Bończyka), a także nasz konkurs "Płyta Tygodnia". Tym razem do wygrania "Muzyka czasów Chopina" - zestaw płyt wydanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Wśród wykonawców m.in. pianiści Malcolm Frager, Howard Shelley i Tobias Koch. Zaprasza Piotr Kędziorek.

15 października (środa), godz.6.00-9.00

mm

Czytaj także

Jan Karski: ludzie nie powinni zapomnieć, co to jest Holokaust

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2024 06:00
Przez całe życie walczył, żeby świat poznał dramat, jaki rozgrywał się w niemieckich obozach zagłady. W czasie wojny wielcy tego świata mu nie uwierzyli. "Chciałem uratować miliony, a nie byłem w stanie ocalić jednego człowieka" - mówił. Dziś mijają 24 lata od śmierci legendarnego emisariusza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Państwo Podziemne fenomenem w skali świata

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 04:59
Mimo klęski we wrześniu 1939 roku, Polska się nie poddała i stworzyła struktury swojego państwa. - Polskie Państwo Podziemne był fenomenem w okupowanej Europie, który nie zaistniał w żadnym innym kraju - opowiada dr Janusz Gmitruk.
rozwiń zwiń