Pierwszy Pop! Festiwal w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 08:25
Spotkania z autorami kryminałów oraz wręczenie nagrody imienia Henryka Sienkiewicza za najlepszą powieść popkulturową - to tylko niektóre z atrakcji imprezy.
Henryk Sienkiewicz sportretowany przez Kazimierza Pochwalskiego
Henryk Sienkiewicz sportretowany przez Kazimierza PochwalskiegoFoto: Wikimedia/CC

O pierwszym Pop! Festiwalu porozmawiamy z jego dyrektorem Robertem Ziębińskim. Ponadto w audycji Jagoda Engelbrecht opowie o nowej siedzibie centrum fotografii w Berlinie - C/O Berlin, a w "Słowniku popkultury" zatrzymamy się na haśle "comeback".

Prowadzenie: Marta Strzelecka

Goście: Robert Ziębiński, Jagoda Engelbrecht

Tytuł audycji: "Pop-południe"

Data emisji: 7.11.2014

Godzina emisji: 16.00

mc/mm

Czytaj także

Nie sprowadzajmy "Trylogii" do krzepienia serc!

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 19:00
– Ta funkcja oderwała się od dzieła Sienkiewicza, każąc nam traktować je jako kompensację polskich niedoborów. A przecież "Trylogię" czytano na całym świecie dlatego, że to świetnie napisane powieści – mówił w Ogrodzie Saskim literaturoznawca prof. Ryszard Koziołek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bronisław Maj: "Trylogia" to hollywoodzka opowieść dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 23:00
– Myślę, że najlepszym czasem na pierwszą lekturę tych powieści jest wiek ośmiu lat. Wtedy chłonie się ten cykl z dziecięcą, troszkę bezbronną wrażliwością. A potem czyta się go nieustannie – mówił w Dwójce Bronisław Maj, poeta, eseista, gospodarz Narodowego Czytania "Trylogii".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"W pociągu może zdarzyć się wszystko". Literackie oswajanie kolei

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 18:00
– Wiek XIX pozostawił po sobie dwie wielkie rzeczy: kolej oraz powieść. I były one ze sobą silnie związane. Literatura przynosi nam wiele świadectw rosnącej fascynacji tym środkiem transportu – mówił w Dwójce prof. Wojciech Tomasik, literaturoznawca i miłośnik podróży pociągiem.
rozwiń zwiń