Susan Sontag lektury nieujarzmione

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 21:00
W poniedziałek po południu porozmawiamy o wydanym właśnie tomie esejów amerykańskiej pisarki: "Pod znakiem Saturna".
Susan Sontag. W zbiorze Pod znakiem Saturna amerykańska autorka kreśli sylwetki kilku twórców, m.in. : Waltera Benjamina, Eliasa Canettiego,  Antonina Artauda, zastanawia się nad źródłami popkulturowej fascynacji faszyzmem i przygląda się kolejnym mistyfikacjom Leni Riefenstahl.
Susan Sontag. W zbiorze "Pod znakiem Saturna" amerykańska autorka kreśli sylwetki kilku twórców, m.in. : Waltera Benjamina, Eliasa Canettiego, Antonina Artauda, zastanawia się nad źródłami popkulturowej fascynacji faszyzmem i przygląda się kolejnym mistyfikacjom Leni Riefenstahl.Foto: Juan Bastos, lic. CC (wikipedia)

Ta głośna na całym świecie książka ukazuje się w Polsce po raz pierwszy. Swoje szkice autorka poświęciła m.in. takim twórcom europejskim jak Antonin Artaud, Elias Canetti, Walter Benjamin i Roland Barthes. Naszym gościem będzie Małgorzata Szczurek - szefowa Wydawnictwa Karakter, któremu zawdzięczamy tę znakomitą publikację.

Na audycję "Kwadrans bez muzyki" - w poniedziałek (22.12) w godz. 15.00-15.15 - zaprasza Dorota Gacek.

mm/jp

Zobacz więcej na temat: literatura Susan Sontag
Czytaj także

Niezaspokojona żądza (myślenia). Rozmowy z Susan Sontag

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 09:55
– Każda sytuacja stanowiła dla niej pretekst, by daną rzecz przemyśleć. Był to dla niej naturalny sposób przeżywania rzeczywistości – mówiła w Dwójce Małgorzata Szczurek o Susan Sontag. Punktem wyjścia audycji na temat znakomitej amerykańskiej pisarki i intelektualistki było polskie wydanie szczególnego wywiadu z Sontag – "Myśl to forma odczuwania".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Campo Santo". Literackie poglądy Sebalda

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 22:00
Niemiecki prozaik W.G. Sebald był twórcą osobnym i oryginalnym. Według wielu należy do największych pisarzy 2. poł. XX w.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Samuel Beckett. Kronikarz biedy i absurdu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2023 05:35
- Jak obliczono, w historii nowożytnej kultury napisano więcej tylko o Szekspirze, Wagnerze i Napoleonie - mówił o jednym z najważniejszych pisarzy XX wieku Antoni Libera, tłumacz, reżyser, znawca twórczości Becketta. 
rozwiń zwiń