W Królikarni zaśpiewały kamienie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 17:00
Zapraszamy na spotkanie z kuratorami wystawy "Majątek" w warszawskim Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego.
W Królikarni usłyszeć można niezwykły utwór, w którym historie opowiadają kamienie
W Królikarni usłyszeć można niezwykły utwór, w którym historie opowiadają kamienieFoto: Andre Skibinski, lic. CC BY 2.0 (flickr)

Kamienie, kawałki marmurowych rzeźb z dawnej posiadłości pruskiej burżuazji (rodziny von Rose) były świadkami historii kilkunastu minionych dekad. Na wystawie "Majątek" w warszawskiej Królikarni można posłuchać, jak te kamienie brzmią (w "eseju dźwiękowym" Michała Libery).

O wystawie, na której obejrzeć można wydobyte z ziemi kawałki rzeźb z Dylewa, a także zdjęcia i filmy z lat 20. XX wieku z Podola i z samej Królikarni (ostatnią właścicielką pałacu była Marta Krasińska), porozmawiam z kuratorami wystawy - Agnieszką Tarasiuk i Michałem Liberą.

***

Zapraszamy na audycję  "Bita godzina" w piątek (8.05) w godz. 22.45-23.30. Spotkanie poprowadzi Ewa Szczecińska.

mm/mc

Zobacz więcej na temat: HISTORIA MUZYKA SZTUKA
Czytaj także

Eugeniusz Rudnik: na śmietniku znalazłem Holoubka czytającego Mickiewicza

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 13:00
- Moim mistrzem był Władysław Hasior. On potrafił podnieść do rangi sztuki znalezioną na śmietniku lalkę bez głowy. Ja robię to samo z dźwiękowymi odpadami - mówił w Dwójce legendarny radiowy plądrofonista i pionier polskiej muzyki elektroakustycznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eksperymentalna tradycja Andów

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 15:00
Sergio Prudencio nie jest boliwijskim autochtonem, ale to właśnie on powołał do istnienia najlepiej rozpoznawalny w świecie projekt kulturowy Boliwii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe dźwięki, joga i szamanizm

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 15:00
Dźwięki mają wielką moc - rozchodzą się nie tylko w powietrzu, ale także w naszym ciele. Ale nie każdy potrafi rozwibrować je z jednakową mocą.
rozwiń zwiń