Mrok w potwornych Ząbkowicach, czyli "Rok królika"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 16:06
W audycji "Spotkanie autorskie" porozmawiamy z Joanną Bator o jej najnowszej powieści - pierwszej po głośnym dziele "Ciemno, prawie noc".
Fragment okładki książki Joanny Bator Rok królika
Fragment okładki książki Joanny Bator "Rok królika"Foto: materiały prasowe wydawnictwa Znak

Autorka bestsellerowych romansów historycznych Julia Mrok kieruje się dwoma pragnieniami: rozkoszy i opowieści. By je zaspokoić, z nikim się nie liczy i nie zważa na skutki swoich poczynań, ale kiedy posuwa się za daleko, w końcu musi zniknąć z własnego życia. Zmienia tożsamość i wygląd, opuszcza swoich dwóch kochanków.

Z Warszawy wyjeżdża do Ząbkowic Śląskich – miasteczka, do którego bardziej pasuje dawna nazwa Frankenstein. Wszechobecna atmosfera grozy zagęszcza się zwłaszcza w jedynym hotelu w mieście, gdzie uciekinierka postanawia wynająć pokój. Jego tajemnicza właścicielka, Wiktoria Frankowska, prowadzi w nim spa "Pod Królikiem".

Potworna tajemnica, jaka wiąże się z tym miejscem ,sprawi, że Julia Mrok będzie musiała na nowo zmierzyć się ze swoją przeszłością i podjąć decyzje, które po raz kolejny odmienią jej życie.

***

Na "Spotkanie autorskie" w sobotę (14.01) w godz. 12.30-13.00 zaprasza Katarzyna Nowak.

materiały wydawnictwa Znak/mc/mz

Zobacz więcej na temat: literatura Joanna Bator
Czytaj także

"Zaduch". Portret rozdartej duszy "słoików"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 15:00
- Dyskusja o "słoikach" opierała się na dwóch skrajnościach: dumie i wstydzie, ja kompletnie tego nie rozumiałam - mówiła w Dwójce Marta Szarejko, autorka zbioru reportaży o ludziach, którzy przenieśli się z prowincji do Warszawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nas też napromieniujesz?". Japonia po katastrofie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 13:00
- Jeszcze trzy lata po tsunami i awarii elektrowni samochody na rejestracjach z Fukushimy miały w Tokio przebijane opony - mówiła Katarzyna Boni, autorka książki "Ganbare! Warsztaty umierania", która jest opowieścią o Japonii (nie)radzącej sobie z traumą katastrofy z 2011 r.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Fałszerze pieprzu". Historia napisana dla ojca

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 17:00
- Ta książka jest listem, który powstał zamiast rozmowy, której nie odbyliśmy. To list, który zapełnił milczenie, jakie było między mną a ojcem na tematy związane z jego przeżyciami w czasie Holokaustu – podkreśliła Monika Sznajderman, opowiadając o swojej książce "Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skąpy jak Polak. Mity na temat pomagania

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 15:22
- O ludziach biednych myśli się często, jak o ludziach niepełnowartościowych, głupszych. Mówi się, że nie można im dawać pieniędzy do ręki, bo je zmarnują. Badania pokazują co innego - zauważał Adam Leszczyński, autor książki "Eksperyment na biednych".
rozwiń zwiń