Po co nam kara śmierci?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 13:11
W audycji "W tyglu kultury" dyskutujemy na temat kary śmierci z zaproszonymi gośćmi oraz publicznością zgromadzoną w studiu. Zapraszamy do oglądania transmisji wideo na naszej stronie!
Po co nam kara śmierci?
Foto: PAP/Uwe Zucchi

Jej ostateczność i nieodwracalność może budzić przerażenie. Niektórzy widzą w niej jednak skuteczny środek obrony społeczeństwa przed zbrodniarzami. Inni uznają ją za barbarzyński i niedopuszczalny w dzisiejszym świecie przeżytek zamierzchłych czasów.

O karze śmierci w audycji "W tyglu Kultury" dyskutują: ks. dr Jan Sikorski - wieloletni kapelan więzienny, Aleksandra Zielińska z Amnesty International oraz publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Relacja wideo ze Studia im. Władysława Szpilmana na naszej stronie internetowej.

Audycję prowadzi Michał Nowak.

10 marca (poniedziałek), godz. 18.00-19.00

mc

Zobacz więcej na temat: kara śmierci
Czytaj także

Idealny Książę według Hipster Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 19:00
- Mam w domu książkę, w której pokazane jest, w jaki sposób menedżer korporacji może uczyć się od Machiavellego. Pytanie jednak, czy chcielibyśmy pracować z kimś wyznającym zasady Księcia - mówił w Dwójce Mateusz Matyszkowicz, uczestnik spotkania na temat książek, które zaszkodziły światu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Narodowe instytucje kultury w teatrze kulturowej wojny?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 17:00
- Gdy Grzegorzewski był dyrektorem Teatru Narodowego, resortem kultury kierował Zdzisław Podkański, miłośnik orkiestr strażackich, który umawiał się na kawę z Józefem Czapskim. Broń Boże, by ktoś taki miał wpływ na program ważnego teatru czy galerii! - podkreślił w Dwójce publicysta Roman Pawłowski. Kto jednak i w jaki sposób miałby oceniać działalność narodowych instytucji kultury?
rozwiń zwiń