O korespondentach z czasów Wielkiej Wojny.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 08:10
Zapraszamy na wtorkowe "O wszystkim z kulturą"
O korespondentach z czasów Wielkiej Wojny.
Foto: xlibber/Flickr, lic. CC

Pierwszego korespondenta wojennego niektórzy upatrują w Herodocie, który opisał wojny perskie, inni w Tukidydesie, opisującym wojny peloponeskie z perspektywy świadka. Jednak prawdziwy początek tego zawodu to 2. połowa XIX wieku, a później I wojna światowa.

O tamtych korespondentach, pisarzach, którzy podejmowali się tej roli, i tych, którzy po czasie zostali pisarzami, w audycji "O wszystkim z kulturą" będziemy rozmawiać z literaturoznawczynią prof. Marią Olszewską i prof. Rafałem Habielskim, historykiem.
Zaprasza Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.
12 sierpnia (wtorek), godz. 18.00-19.00

jp/mc

Zobacz więcej na temat: dziennikarstwo I wojna światowa
Czytaj także

Karl Kraus - w obronie prywatności, przeciw Wielkiej Wojnie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 16:00
- Jego antywojenne odczyty w Paryżu w latach 20. XX wieku zrobiły takie wrażenie na profesorach Sorbony, że zgłosili jego kandydaturę do Nagrody Nobla - o znakomitym dziennikarzu austriackim w "Notatniku Dwójki" opowiadała prof.Barbara Surowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kto odebrał nam pamięć o Wielkiej Wojnie?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 18:00
- W różnych armiach służyło podczas I wojny światowej 3,5 miliona Polaków, a pół miliona zostało rannych lub poległo - przypominał w Dwójce Roman Matuszewski z Muzeum Wojska Polskiego. Dlaczego wciąż odnieść można wrażenie, że to nie była "nasza wojna".
rozwiń zwiń