Gdańsk pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 19:10
O Gdańsku, odkrywaniu jego historii oraz śladów pisarzy, którzy w tym mieście mieszkali, opowiedzą w niedzielę wieczorem Monika Milewska, Paweł Huelle i Antoni Pawlak.
Panoramiczne zdjęcie Głównego Miasta w Gdańsku u nabrzeża Motławy
Panoramiczne zdjęcie Głównego Miasta w Gdańsku u nabrzeża MotławyFoto: Pjama/Wikipedia/CC

Sprawa Wolnego Miasta Gdańska stała się głównym pretekstem do niemieckiej napaści na Polskę i rozpoczęcia II wojny światowej. A to tylko jeden z wielu epizodów w historii tego miasta, który obrazuje jego złożoną tożsamość.

- Istotą historii Gdańska jest to, że co pewien czas duże formacje kulturowe po prostu nagle stąd znikają - mówił w Dwójce Paweł Huelle przy okazji premiery powieści "Śpiewaj ogrody". Autor "Weisera Dawidka" będzie jednym z gości Joanny Szwedowskiej w najbliższej audycji z cyklu "Miasta pisarzy".

31 sierpnia (niedziela), godz. 19.20-20.00

mm

Czytaj także

Gdańsk, czyli historia znikania

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 15:00
- Istotą historii Gdańska jest to, że co pewien czas duże formacje kulturowe nagle po prostu znikają z tego miasta - mówił w Dwójce Paweł Huelle, autor głośnego "Weisera Dawidka", a także oczekiwanej powieści "Śpiewaj ogrody".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Huelle zaprasza do ukrytych światów Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 16:00
- Są takie miasta, które z literackiego punktu widzenia mogą być kosmosem. Gdańsk do nich należy - mówił w Dwójce Paweł Huelle, który fascynację portowym grodem udokumentował w swojej najnowszej powieści "Śpiewaj ogrody".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odkryć Gdańsk śladami Grassa

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 13:00
Grass’owanie to nowa, gdańska akcja miejska. Jej nazwa to gra słów odnosząca się do Güntera Grassa i dziecięcego "grasowania" jako swobodnego szwendactwa, miejskiej włóczęgi, poznawania. Na czym polega?
rozwiń zwiń