"Cenzura w sztuce polskiej po 1989 roku"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 08:55
Rozmowa wokół II tomu dyptyku stanowiącego kompleksową analizę problematyki ograniczania wolności ekspresji artystycznej w III RP.
Publikacja Cenzura w sztuce polskiej po 1989 roku obejmuje dwa uzupełniające się ujęcia: prawne oraz historyczne (z uwzględnieniem politycznych i społecznych aspektów zjawiska)
Publikacja "Cenzura w sztuce polskiej po 1989 roku" obejmuje dwa uzupełniające się ujęcia: prawne oraz historyczne (z uwzględnieniem politycznych i społecznych aspektów zjawiska)Foto: Scott Robinson, lic. CC BY 2.0 (flickr)

Pierwszy tom poświęcony był aspektom prawnym. Drugi tom ma podtytuł "Artyści, sztuka i polityka".

Gośćmi Jacka Wakara będą: autor publikacji Jakub Dąbrowski, krytyk sztuki i literatury Maciej Mazurek oraz historyk i krytyk sztuki, kurator CSW w Warszawie Stach Szabłowski.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" - w środę (10.06) w godz. 18.00-19.00 - zaprasza Jacek Wakar.

mm/mc

Czytaj także

Krytyk filmowy: obejść cenzurę to było małe miki

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 13:24
- Prawdziwe schody pojawiały się przy komisji, która zatwierdzała scenariusz do realizacji. Potrzeba było sposobu. Weźmy np. taki "Rejs" - zaczyna swą opowieść Wiesław Kot.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skandal w Toruniu. Teatry politycznym łupem?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 16:00
- Po raz pierwszy w historii konkursów na dyrektorów teatrów nastąpiło ostentacyjnie zlekceważenie idei tego przedsięwzięcia - oburzał się w Dwójce Piotr Tomaszuk z Teatru Wierszalin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bluszcz: poza Warszawą zaczyna się inna planeta

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 10:00
- W mniejszych miastach dyrektorzy prowadzą ciągła walkę z władzami samorządowymi lub się z nimi układają - mówił aktor przez lata związany z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.
rozwiń zwiń