Czy można żyć z pisania książek?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 11:00
O pieniądzach na polskim rynku wydawniczym rozmawiać będziemy z pisarzami: Michałem Witkowskim, Remigiuszem Grzelą i Prezesem Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich Markiem Wawrzkiewiczem oraz Kubą Frołowem z Biblioteki Analiz.
Michał Witkowski podczas spotkania z czytelnikami, Warszawa 2012.
Michał Witkowski podczas spotkania z czytelnikami, Warszawa 2012. Foto: PAP/Rafał Guz

Książki pisze się z potrzeby, dla sławy, w celach terapeutycznych albo dla przyjemności. Czy jednak można tworzyć ambitną literaturę dla pieniędzy? Jaka część środków, które wydajemy na książki, trafia do pisarzy oraz wydawców? Czy poczytność powinna być jedynym regulatorem wysokości ich zarobków? I gdzie w tym wszystkim jest miejsce na głos czytelnika?

O tym wszystkim porozmawiamy w środowych "Rozmowach po zmroku".

Na audycję zaprasza Michał Nowak.

26 marca (środa), godz. 21.30-22.30

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA
Czytaj także

Rynek książki w Polsce: czy stała cena nowości uratuje czytelnictwo?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 19:00
– Ta ustawa zadecyduje o tym, czy będziemy nowoczesnym społeczeństwem czytelniczym – mówiła w Dwójce Małgorzata Staniewicz ze Stowarzyszenia "Zmowa". – Przepisy nie wychowają czytelników. Po tylu latach zaniedbań czeka nas długi program odbudowy czytelnictwa – odpowiadała Beata Stasińska z Wydawnictwa W.A.B.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Herta Müller: "literatura" to mdłe słowo

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 15:30
Noblistka pisze: "literaturze nie jestem winna ani jednego zdania. Jestem jedynie dłużniczką przeżytego". – Herta Müller jest bojownikiem o suwerenność własnego języka. Wyraża niepowtarzalność swojego doświadczenia w całych dziejach kosmosu – mówił w Dwójce prof. Leszek Szaruga.
rozwiń zwiń