Wybory w rocznicę aneksji Krymu. Putin lubi prowokacje
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował w środę, że reakcji Rosji na wydalenie jej dyplomatów należy się spodziewać w "odpowiednim czasie". Zapewnił też, że Rosja jest gotowa do współpracy z innymi krajami na zasadzie poszanowania interesów.
- O prawdziwej wymianie ciosów będzie można mówić dopiero wtedy, jeśli państwa Unii przyjmą jakąś wspólną politykę stosowania konkretnych sankcji. Choćby zablokowania Nord Stream 2. Tymczasem do Rosji popłynął pojednawczy sygnał z Berlina, że Niemcy dają zgodę na budowę gazociągu w swojej strefie ekonomicznej na Bałtyku. To wyraźny komunikat, że konflikt wywołany zamachem na Skripala nie przeszkadza w robieniu dobrych interesów. Londyn też nie zdecydował się na żadne sankcje ekonomiczne – mówił gość audycji.
Czy kryzys wywołany zamachem na Skripala zakończy się na wymianie ciosów dyplomatycznych między Zachodem a Rosją? Czy jedność UE w tej sprawie przetrwa? Kto tak naprawdę prowadzi spójną politykę: Unia wobec Rosji czy Rosja wobec Unii? O tym w nagraniu audycji.
***
Tytuł audycji: Puls świata
Prowadzi: Paweł Lekki
Gość: prof. Piotr Madajczyk (Instytut Studiów Politycznych PAN)
Data emisji: 29.03.2018
Godzina emisji: 17.45
mko/jp