Nowe sposoby na poprawę komfortu życia w mieście

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 14:26
Punktem wyjścia do dyskusji jest powołanie do życia Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, który ma zadbać o ład przestrzenny w Polsce. 
Koszalin (zdjęcie ilustracyjne)
Koszalin (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Wojciech Wrzesien

W audycji porozmawiamy o dwojakim rozumieniu miasta: jako przestrzeni, która ma przynosić tylko dochód oraz miasto dające komfort życia i poczucie szczęścia mieszkańców. Jak przestrzeń miasta wpływa na samopoczucie, miasta europejskie - na czym warto się wzorować, jakie są architektoniczne trendy zwiększające komfort życia i poczucie szczęścia mieszkańców?

***

Na "O wszystkim z kulturą" w czwartek (14.12) w godz. 18.00-18.30 zaprasza Tomasz Kempski.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: architektura miasto
Czytaj także

Architekci: Plac Defilad to dowód impotencji PRL-u i III RP

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 19:00
- To miejsce obciążone historią: stalinowskich marszów, wiecu Gomułki i mszy papieskiej Jana Pawła II. Ale też dowód bezsiły miasta, które nie potrafi Placu Defilad sensownie zagospodarować – mówił w Dwójce architekt Czesław Bielecki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Trzeba budować świadomość na temat ładu w przestrzeni"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 10:30
- Przez wiele lat w Polsce panowało myślenie, że najważniejsza jest wolność budowlana i inwestycyjna. Z drugiej strony jednak trzeba pilnować ładu przestrzennego – powiedział Bolesław Stelmach, pełniący obowiązki dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Klasztor w Wąchocku. Duma cystersów i perła architektury

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 11:00
Dwukrotnie zniszczony przez najazdy tatarskie, spustoszony w 1656 roku przez wojska księcia Siedmiogrodu Jerzego Rakoczego, omal nie popadł w całkowitą ruinę. Dzięki zakonnikom jest dziś jednym z najpiękniejszych zabytków architektury romańskiej w Polsce.
rozwiń zwiń