Znamy Jerzego Stuhra jako jednego z najpopularniejszych polskich aktorów. Pamiętamy go z wielu znakomitych ról (m.in. w takich filmach jak "Amator", "Wodzirej", "Seksmisja") oraz z kreacji teatralnych. Jest także reżyserem ("Historie miłosne", "Pogoda na jutro", "Duże zwierzę" i "Tydzień z życia mężczyzny"), scenarzystą i pedagogiem (wykładowca i rektor krakowskiej PWST). Współpracował z Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Kieślowskim, Feliksem Falkiem, Krzysztofem Zanussim, Juliuszem Machulskim i Nanni Morettim.
Być może mniej znaną stroną działalności twórczej Jerzego Stuhra jest jego autobiograficzne pisarstwo. A opowiada o sobie niezwykle zajmująco, ze swadą ("Sercowa choroba, czyli moje życie w sztuce", "Stuhrowie. Historie rodzinne"). Takie też opowieści osobiste będziemy mogli usłyszeć w tym tygodniu w Dwójce.
W naszym cyklu "Zapiski ze współczesności" – nadawanym od poniedziałku do piątku o godz. 11.45 – przedstawimy Państwu pięć gawęd Jerzego Stuhra. Mówił w nich będzie między innymi o inspiracjach twórczych, o zawodzie aktora, o szczęściu, które jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu, oraz o osobach, które wpłynęły na rozwój jego osobowości.
23-27 maja (poniedziałek-piątek), godz. 11:45
W dwójkowym cyklu "Zapiski ze współczesności" (lub - jeśli bohaterem audycji jest już osoba nieżyjąca - "Głosy z przeszłości") pisarze, artyści, naukowcy snują biograficzne wspomnienia lub dzielą się przemyśleniami i refleksjami na temat różnych zjawisk współczesnego świata. Zapraszamy do udziału w naszym plebiscycie – można wybrać osoby, których gawęd będziemy słuchać latem tego roku.