Bohaterowie najnowszej książki Sylwii Chutnik to zwyczajni ludzie, którzy muszą radzić sobie w niezwyczajnych sytuacjach. Ich życie pełne jest kontrastów i nieoczywistości, a wybory nigdy nie są łatwe.
ZNAK/ mat. prom.
Autor trójkowych recenzji literackich zaznaczył, że to nie jest książka wesoła. - Ona nieco nas uwiera, ale na pewno trzeba po nią sięgnąć, żeby zrozumieć wiele otaczających nas procesów. Trzeba sięgnąć po nią, żeby zrozumieć, co to znaczy być wykluczonym. I niech nie zwiedzie słuchaczy pogodna okładka - mówił w "Trójkowym znaku jakości" Michał Nogaś.
Rozmowy o literaturze "Z najwyższej półki" >>>
O czym są opowiadania? W jednym z nich na przykład trafimy na działkę, gdzieś pod Warszawą. - To opowieść o cudownej krainie dzieciństwa, o miejscu wspaniałych wspomnień i o świecie, którego istnienie przerwało nagłe odejście dziadka. Bohaterka opowiadania nagle musi wkroczyć do świata dorosłych, bezpowrotnie traci dzieciństwo i beztroskę. Po latach, czyszcząc pomnik na grobie dziadka, przypomina sobie pewne jego słowa - opowiadał dziennikarz Trójki.
Śmierć, strata, ból. Kiedy ostatecznie wychodzimy z bezpiecznego ogrodu dzieciństwa? Stajemy się dorośli, odpowiedzialni, dojrzali? Kiedy i od kogo uczymy się, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, jak radzić sobie ze sobą? O tym wszystkim w najnowszej książce pisze Sylwia Chutnik.
"Trójkowy znak jakości" na naszej antenie w każdy piątek o godz. 7.45. Audycję przygotowuje Michał Nogaś.
(ei/mc)