Konfrontacje Teatralne, czyli klasyka żywa w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 08:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Norbertem Rakowskim o programie 41. Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka polska".
Audio
  • Zaproszenie na 41. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka polska" (Poranek Dwójki)
  • Aldona Łaniewska-Wołłk rozmawia z organizatorami Festiwalu im. Czesława Miłosza (Poranek Dwójki)
  • Magdalena Grochowska poleca eseistykę Jerzego Stempowskiego (Poranek Dwójki)
Fot. z próby Cara Samozwańca, czyli polskich na Moskwie godów w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Przedstawienie to będzie można zobaczyć w przeglądzie głównym 41. Opolskich Konfrontacji Teatralnych Klasyka polska
Fot. z próby "Cara Samozwańca, czyli polskich na Moskwie godów" w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Przedstawienie to będzie można zobaczyć w przeglądzie głównym 41. Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka polska"Foto: Karol Budrewicz/mat. promocyjne

Podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka polska" (15-20 kwietnia), które odbędą się w tym roku w nowej formule, pokazane zostaną spektakle rekomendowane przez Jury I edycji Konkursu "Klasyka żywa", organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

W przeglądzie głównym zobaczyć będzie można sześć spektakli: "Cara Samozwańca, czyli polskie na Moskwie gody" (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy), "Grażynę” (Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie), "Fantazego" (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie), "Faraona" (Teatr Wybrzeże w Gdańsku), "Remusa" (Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku) oraz "Samuela Zborowskiego" (Teatr Polski w Bydgoszczy/Fundacja sztuka.idea).

W audycji zapraszaliśmy także do Krakowa na 5. Międzynarodowy Festiwal im. Czesława Miłosza.

A codziennie tuż przed 9.00 wydarzenia kulturalne rekomenduje Katarzyna Groniec.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Data emisji: 4.04.2016

Godzina emisji: 6.00

jp/mc

Zobacz więcej na temat: Opole TEATR
Czytaj także

"Dziady" Nekrosiusa. Polacy zakładnikami Mickiewicza

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 20:00
- Eimuntas Nekrosius traktuje ironiczne słynną sentencję Krasińskiego: "My wszyscy z niego". Pokazuje, że jesteśmy niewolnikami Mickiewicza - zinterpretował spektakl Teatru Narodowego krytyk Jacek Cieślak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co dalej z Teatrem Żydowskim w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 13:20
W audycji "O wszystkim z kulturą" porozmawiamy o problemach lokalowych jedynego żydowskiego teatru w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatralny "Przypadek" wg Kieślowskiego a sprawa polska

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 17:25
- Ten spektakl był trochę moją ucieczką, głosem sprzeciwu wobec polskich podziałów - mówił Bartosz Szydłowski o "Przypadku według Krzysztofa Kieślowskiego" w Teatrze Łaźnia Nowa w Nowej Hucie.
rozwiń zwiń