Od lodowców po kosmos. Piknik Naukowy odkrywa tajemnice Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 11:00
- Tegorocznej edycji będzie przyświecał temat Ziemi. W ramach wydarzenia dowiemy się m.in. jak przetwarzać energię ze źródeł naturalnych, dowiemy się, jak roztapiają się lodowce i posłuchamy o początkach życia na naszej planecie – Robert Firmhofer opowiadał w Dwójce o organizowanym 3 czerwca w Warszawie Pikniku Naukowym.
Audio
  • Robert Firmhofer opowiada o tegorocznej edycji Pikniku Naukowego (Poranek Dójki)

Piknik 2017 1200.jpg
Dwójka na 21. Pikniku Naukowym. Poezja, białe kruki i dyskusja o Ziemi

Jak opowiadał w Dwójce dyrektor stołecznego Centrum Nauki Kopernik, istotne miejsce w poruszanych podczas Pikniku tematów będą miały również badania kosmosu.

- Ta sfera nauki to nie tylko badania dotycząca wszechświata, ale także w dużej mierze - badania Ziemi. W ten sposób można np. zaobserwować, w jaki sposób rozprzestrzeniają się susze, albo w jak tworzą się i przemieszczają tajfuny. To świetne narzędzie do obserwacji i ewentualnego przewidywania różnego rodzaju kataklizmów – dodał Robert Firmhofer.

W nagraniu audycji posłuchamy również o roli Polski w kosmosie oraz o rozpisanym swego czasu przetargu na rakietę wynoszącą.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Gość: Robert Firmhofer (dyrektor Centrum Nauki Kopernik w Warszawie)

Data emisji: 2.06.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/bch

Czytaj także

Fotofestiwal. Zdjęcia między fikcją a prawdą

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 12:48
W "Poranku Dwójki" odwiedzili nas twórcy festiwalu fotograficznego, który odbędzie się w Łodzi od czwartku 1 czerwca do niedzieli 11 czerwca.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Messiaenowskie inspiracje na festiwalu "Trzy-Czte-Ry"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 10:20
- Jednym z akcentów podczas tegorocznego festiwalu będzie muzyka Oliviera Messiaena, którego 25. rocznica śmierci przypada właśnie w tym roku - powiedział Maciej Grzybowski, dyrektor artystyczny festiwalu rozpoczynającego się 30 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń