Opis |
Obecna sytuacja zdrowotna na świecie wpływa na organizacją wydarzeń artystycznych. W rozmowach o sztuce pojawiają się wątki dalece pozaartystyczne, ale o znaczeniu istotnym dla świata artystycznego. Nie inaczej jest z muzycznymi konkursami o charakterze międzynarodowym. W jaki sposób rozprzestrzeniający się koronawirus może zaburzyć organizację XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina? Jakie scenariusze są przewidziane na wypadek absencji pianistów z Chin? O odpowiedź m.in na te pytania poprosimy dr Artura Szklenera - dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. (transmisja video) Opowiemy również o nowych technologiach, jakie zostaną zastosowane podczas konkursu. Np. o streamingu VR.
Rozmawialiśmy również o trwającym Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, o tym, jak wymagający jest jego program oraz o oczekiwaniach wobec pianistów.
W audycji również
- nieznany bohater Pabla Picassa , czyli wizyta w Londynie na Royal Academy of Arts na wystawie "Picasso and Paper" i odkrywanie papieru jako środka twórczości słynnego artysty
- czy i jak wyjście Wielkiej Brytanii z UE może wpłynąć na funkcjonowanie polskich i brytyjskich artystów
- ruiny zamku kazimierzowskiego w Ojcowie ponownie otwarte dla zwiedzających
- murale na wrocławskim Nadodrzu nie dla oczu przechodniów
Zapraszam na Poranek Dwójki od godz. 7. do 10. - Paweł Siwek
|