Przejścia i powroty

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2012 18:27
Wystawa w Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz warsztaty tradycyjnych pieśni żydowskich w Katowicach.

W sobotnim Poranku Dwójki o godz.8.30  rozmawiać będziemy z Moniką Stanisz z Muzeum Etnograficznego w Krakowie – współorganizatorką  cyklu "Etnokalendarza", który tym razem podąży ścieżką wystawy "Przejścia i powroty".

Na warsztatach będzie można  przekonać się, jakie obrazy przechowujemy w pamięci? Co widać z naszego punktu widzenia? Wystawa "Przejścia i powroty" wywodzi się z osobistych doświadczeń osób związanych z Muzeum Etnograficznym w Krakowie i zbudowana jest z trzynastu przystanków prezentujących m.in. rzeźbę, fotografię, malarstwo ma szkle oraz malarstwo tradycyjne, rękodzieło, strój, przedmioty dnia codziennego.

Natomiast o godz. 9.30 Ursula Makosz zaprosi Państwa na warsztaty tradycyjnych pieśni żydowskich "Judaika", które odbędą się we sobotę, 28 stycznia, w Centrum Kultury Katowice.

Poza tym w "Poranku": "Słowo na dzień", a w nim rozważania o. Jarosława Kuffla,  "Kalendarium", "Pięć minut nad Biblią", przegląd prasy, wiadomości kulturalne oraz do wygrania nasza płyta folkowa – tym razem będzie to album gitarzysty Rafaela Cortes’a zatytułowany "Parando el tiempo".

Program prowadzi Anna Szewczuk.

28 stycznia (sobota), godz. 6:00

Zobacz więcej na temat: Katowice Kraków
Czytaj także

Msza inkasko-staropolska

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 20:00
- Boję się, że poderwiemy się do tańca, co w polskiej tradycji może wydawać się nie na miejscu - powiedziała w "Źródłach" Weronika Grozdew-Kołacińska, zapraszając na wykonanie słynnej "Mszy Kreolskiej" Ariela Ramireza, które uświetni 99. rocznicę inauguracji Teatru Polskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń