Początkowo był to jedyny ogólnopolski festiwal filmów krajowych. Fakt, że podczas tego festiwalu odbywało się wiele seminariów i spotkań dyskusyjnych w swobodnej i niekontrolowanej atmosferze, był niezbyt mile widziany przez komunistyczne władze. Stworzono drugi festiwal filmów krajowych – w Gdańsku – o wiele bardziej oficjalny, reprezentacyjny, wystawny. Niejako w cieniu Gdańska (później – Gdyni), w dużym stopniu dzięki inicjatywie działaczy Klubu Kultury Filmowej z Zielonej Góry i Polskiej Federacji DKF, festiwal łagowski przetrwał, tym bardziej kultywując swój odrębny, roboczy i dyskusyjny charakter. W odpowiedzi na nowe potrzeby wywołane dezintegracją, a wkrótce rozpadem obozu komunistycznego, festiwal łagowski stał się od roku 1990 festiwalem międzynarodowym nastawionym na prezentację kina krajów postkomunistycznych.
Koncerty festiwalowe w wykonaniu największych gwiazd oraz wybitnie uzdolnionych artystów młodego pokolenia; wystawy towarzyszące; promocja najmłodszych adeptów sztuki muzycznej; Visual Artelier Project czyli muzyczna rewitalizacja budynków postindustrialnych; promocja kultury polskiej – to wszystko czyni Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Artelier w Szczecinie wydarzeniem wyjątkowym i wartym uwagi. A zapraszał dyrektor festiwalu - Gustaw Ciężarek.
W naszej porannej audycji mówiliśmy też o XVIII Międzynarodowym Festiwalu Plenerowym JAZZ NA STARÓWCE, który rozpoczyna się 30 czerwca na Rynku Starego Miasta w Warszawie. O imprezie opowiadała organizatorka Iwona Strzelczyk Wojciechowska.
Ponadto w audycji: informacje kulturalne, kalendarium, przegląd prasy, piosenka z rekomendacją (w tym tygodniu piosenki rekomenduje aktorka Maria Seweryn).
Audycję prowadził Marcin Pesta.
22 czerwca (piątek)