Zdradzamy szczegóły XVI Festiwalu Nauki

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 18:00
Zaproszenie na festiwalowe wydarzenia i wyprawa do Krakowa na premierę teatralną.
Audio
Zdradzamy szczegóły XVI Festiwalu Nauki
Foto: Glow Images/East News

Gdzie szukać drugiej Ziemi, dlaczego samoloty nie mają prawa latać, ile mogą kosztować pieniądze, jakie były największe wpadki nauki i jak rośliny odbierają świat ? Ropoczynający się w piątek XVI Festiwal Nauki to wyjątkowa okazja, aby spotkać najwybitniejszych polskich naukowców i dowiedzieć się, nad czym pracują.

W piątkowym "Poranku Dwójki" gościliśmy w studiu prof. Krzysztofa Dołowego - członka rady programowej festiwalu.

Rozmawialiśmy także z reżyserem i dyrektorem krakowskiego Teatru Groteska, Adolfem Weltschekiem  z okazji  nowego sezonu oraz premiery spektaklu  "Romanca" Jacka Chmielnika.

A poza tym: "Słowo na dzień”, kalendarium, przegląd prasy, wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne oraz cykl: "Piosenka z rekomendacją" (wybrana tym razem przez Wojciecha Michniewskiego).

Jak zwykle, zapraszamy również do udziału w naszym konkursie "Płyta Tygodnia". Tym razem nowy album firmy Sony Music, na którym usłyszymy I Koncert wiolonczelowy Dymitra Szostakowicza i Sonatę wiolonczelową Sergiusza Rachmaninowa w nagraniu Sol Gabetty i orkiestry Münchner Philharmoniker pod dyrekcją Lorina Maazela. Partię fortepianu w Sonacie Rachmaninowa gra Olga Kern.

Program prowadził Paweł Sawicki.

21 września (piątek)

Czytaj także

Nauka nie tylko dla naukowców

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 10:36
Takie przesłanie towarzyszy nowo powstałemu ruchowi apolitycznemu – Obywatele Nauki. Jego inicjatorzy byli gośćmi Jedynki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

XVI Festiwal Nauki: od wpadek po kosmetyki

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 16:08
Ponad 600 wykładów, debat, pokazów i wycieczek oraz blisko 1000 pracowników naukowych – to zaplecze i armia tegorocznego Festiwalu Nauki, który rusza już 21 września. Patronem imprezy jest Polskie Radio.
rozwiń zwiń