Warszawa, Bydgoszcz, świat. Mózg coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 13:07
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o kolejnym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych Mózg Festival.
Audio
  • Zaproszenie na 11. Mózg Festival (Poranek Dwójki)
  • Relacja Hanny Marii Gizy z Krakowskich Targów Książki (Poranek Dwójki)
  • Książka historyczna roku 2015: Prof. Wojciech Roszkowski o książce "Partia w warunkach emigracji. Dylematy Polskiego Ruchu Wolnościowego 'Niepodległość i Demokracja' 1945-1994" Sławomira Łukasiewicza (Poranek Dwójki)
Warszawa, Bydgoszcz, świat. Mózg coraz bliżej
Foto: CC0 Public Domain (pixabay)

Mózg Festival to - jak piszą organizatorzy - spotkanie artystów tworzących i poruszających się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej, sztuki performance, audio i wideo instalacji, w których muzyka odgrywa istotną rolę. Do udziału zapraszani są artyści z całego świata, gdyż jednym z założeń festiwalu jest jego wielokulturowość oraz prezentacje sprzyjające poznawaniu i rozumieniu wieloaspektowości kultur.

Tegoroczna 11. odsłona festiwalu odbywać się będzie w dwóch miastach: Bydgoszczy i Warszawie, potrwa 13 dni, a weźmie w nim udział 50 artystów z 9 krajów. Naszymi byli dyrektor festiwalu Sławek Janicki, jeden z kuratorów Grzegorz Pleszyński oraz klarnecista Jerzy Mazzoll.

W audycji wysłuchaliśmy także relacji Hanny Marii Gizy z Krakowskich Targów Książki i poznaliśmy kolejną z książek nominowanych do nagrody Książka Historyczna Roku.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Paweł Siwek

Data emisji: 23.10.2015

Godzina emisji: 6.00

mc/mm

Czytaj także

Polsko-ukraiński tygiel muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 18:00
W sobotnim "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z zespołem Dagadana, który tego samego dnia występuje na warszawskim Mokotowie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zbigniew Namysłowski: zmuszają mnie do grania staroci!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 10:30
–  Nie wracam do dawnych utworów, chyba że jestem zmuszony do tego, jak w przypadku "Kujaviak goes funky" – mówił jazzman, który zapraszał w Dwójce na Silesian Jazz Festival.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Radiowa orkiestra i rękopis znaleziony w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 10:30
– Dzieło poznałem dzięki prof. Maciejowi Negreyowi, który odnalazł manuskrypt w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym – mówił Michał Klauza, dyrektor Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń