Ciałowicz. Projektant z Wrocławia

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 17:15
W "Poranku Dwójki" opowiadaliśmy m.in. o wystawie w Muzeum Architektury we Wrocławiu poświęconej projektantowi Tadeuszowi Ciałowiczowi.
Audio
  • Z Kaliną Zatorską z Fundacji 102 o wystawie "Ciałowicz. Projektant z Wrocławia" rozmawia Dorota Czubaj (Poranek Dwójki)
  • Z Jarosławem Gowinem, wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, oraz prof. Włodzimierzem Boleckim o nowej formule Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
  • Z Romualdem Krzyżanowskim o jego wystawie "Poszukiwanie" rozmawia Anita Cieślicka (Poranek Dwójki)
  • Przemysław "Trust" Truściński poleca... komiksy (Poranek Dwójki)
Tadeusz Ciałowicz maluje wnętrze sali konferencyjnej w elektrowni Czechnica. Lata 60.
Tadeusz Ciałowicz maluje wnętrze sali konferencyjnej w elektrowni Czechnica. Lata 60.Foto: mat. promocyjne

Tadeusz Ciałowicz, autor licznych neonów i wnętrz sklepów, to artysta nadal bardzo ważny dla Wrocławia, gdzie niektóre instytucje do dziś używają jego znaków. Robi to również Muzeum Architektury, dla którego Ciałowicz zaprojektował w 1965 roku pierwsze logo instytucji kultury w powojennym Wrocławiu.

Poza tym w audycji - rozmawialiśmy z Jarosławem Gowinem, wicepremierem oraz ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, oraz prof. Włodzimierzem Boleckim, przewodniczącym rady Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

Zapraszaliśmy też na wystawę "Poszukiwanie" malarza i abstrakcjonisty Romualda Krzyżanowskiego. Ekspozycję można oglądać w Siedzibie Okręgowego Warszawskiego Związku Polskich Plastyków.

Spotkaliśmy się również z rysownikiem komiksowym Przemysławem "Trustem" Truścińskim, który zdradził nam swoje fascynacje kulturalne.


***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Data emisji: 21.07.2016

Godzina emisji: 6.00-9.00 

ob/bch

Czytaj także

Pani Stefa wychodzi z cienia Korczaka

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 14:00
- Problemem jest mit Korczaka, z którym on sam walczył, podkreślając że Dom Sierot to dzieło wielu osób, w tym Stefanii Wilczyńskiej - mówiła Magdalena Kicińska, autorka książki "Pani Stefa".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dokąd idą dzieła sztuki "po śmierci"?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 09:00
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Elka Krajewska, szefowa nowojorskiego Salvage Art Institute, czyli Instytutu Sztuki Ocalonej.
rozwiń zwiń