Festiwal Skrzyżowanie Kultur już po raz dwudziesty!

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2024 14:34
We wtorkowym "Poranku Dwójki" będziemy gościć dyrektorkę Festiwalu Skrzyżowanie Kultur - prof. dr hab. Marię Pomianowską, która opowie o programie jubileuszowej, 20. odsłony tego wyjątkowego święta muzyki świata i wielokulturowości.
20. Festiwal Skrzyżowanie Kultur odbędzie się w dniach 13-15 września
20. Festiwal Skrzyżowanie Kultur odbędzie się w dniach 13-15 wrześniaFoto: mat. promocyjne

Jubileuszowa, 20. edycja wydarzenia odbędzie się w Warszawie w dniach 13-15 września. W tym roku na scenie Skrzyżowania Kultur wystąpią artyści z Korei, Wysp Zielonego Przylądka, Algierii, Mali, Angoli czy Włoch.

Szczegóły w rozmowie 3.09. o godz. 8.30.

O godz. 9.15 opowiemy o nowym podcaście Polskiego Radia pt. "A więc wojna". Znajdziemy w nim archiwalne nagrania, komentarze historyków, wspomnienia świadków, filmy i zdjęcia - kompendium wiedzy o napaści III Rzeszy i agresji sowieckiej na Polskę. Więcej w rozmowie z autorami podcastu - Bartłomiejem Makowskim i Przemysławem Lisem, dziennikarzami Polskiego Radia.

Ponadto:

  • spektakl dyplomowy pt. "Fortissimo" w reż. Marcina Libera na AST w Krakowie,
  • prace archeologiczne na zamku w Malborku,
  • Płyta Tygodnia - Koncerty Ravela i Noce w ogrodach Hiszpanii Manuela de Falli w interpretacji Alexandre'a Tharaud.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (3.09) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

am/kmp

Czytaj także

"Alfabet Gombrowicza": "D"- jak "dzieciństwo"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2024 16:02
W audycji z cyklu "Alfabet Gombrowicza: D - jak dzieciństwo". Niewiele zachowało się pamiątek po najwcześniejszym, formacyjnym okresie życia Witolda Gombrowicza, po majątkach, po których biegał z folwarcznymi dziećmi, jako mały chłopiec nie pozostał niemal kamień na kamieniu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Debata Dwójki: co nam zostało z Miłosza? "Jego teksty stają się na nowo aktualne" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2024 13:02
Na Zachodzie wydawane są kolejne książki poświęcone Czesławowi Miłoszowi i jego twórczości. Także w Polsce coraz więcej osób wraca do jego poezji. Prof. Andrzej Franaszek ocenił w trakcie Debaty Dwójki, że jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest aktualność twórczości poety. Wraz z nim udział w dyskusji w Programie 2 Polskiego Radia wzięli: Jerzy Illg, prof. Ewa Kołodziejczyk i Natalia Malek.
rozwiń zwiń