Mediaschool w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 18:00
Festiwal szkół filmowych i telewizyjnych oraz nominacja do nagrody Książka Historyczna Roku.
Audio
  • Rozmowa z dyr. Andrzejem Bednarkiem
  • O książce Leona Popka z prof. Wiesławem Wysockim rozmawia Monika Pilch.

We wtorkowym "Poranku Dwójki" zaprosiliśmy do Łodzi na 18. Międzynarodowy Festiwal Szkół Filmowych i Telewizyjnych Mediaschool, organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną. Festiwal skierowany jest do studentów szkół filmowych i telewizyjnych na całym świecie. Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku w festiwalu weźmie udział około 30 szkół filmowych z kilkudziesięciu krajów z całego świata. Swoje zgłoszenia nadesłały już m.in. szkoły filmowe z Hong Kongu, Gruzji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Tajwanu. Podczas sześciu projekcji konkursowych międzynarodowe jury obejrzy kilkadziesiąt fabularnych, dokumentalnych, animowanych etiud studenckich. Naszym gościem był dyrektor festiwalu - Andrzej Bednarek.

Przedstawiliśmy kolejna książkę nominowaną  w konkursie na Książkę Historyczną Roku: "Ostrówki. Wołyńskie ludobójstwo" Leona Popka nominowana w kategorii popularnonaukowej. Książka ukazała się w oficynie wydawniczej RYTM.

Płytą tygodnia są utwory Szymona Laksa i Karola Rathausa w nagraniu solistów, Chóru Polskiego Radia w Krakowie i Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Łukasza Borowicza. Nagranie powstało w koprodukcji Deutschlandradio Kultur, festiwalu Musiques Interdites w Marsylii, Polskiego Radia i firmy płytowej EDA Records przy wsparciu Komisji Europejskiej. Płyta jest zapisem koncertu, który odbył się 13 czerwca 2010 roku w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

"Piosenki z rekomendacją" w tym tygodniu wybiera Krzysztof Knittel - kompozytor.

Audycję prowadził Piotr Kędziorek.

Czytaj także

Trzy dni z muzyką Witolda Lutosławskiego w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 16:09
Od poniedziałku do środy będziemy transmitować wydarzenia festiwalu "Łańcuch VIII". W programie oprócz dzieł patrona, Witolda Lutosławskiego, utwory jemu współczesnych: od Beli Bartóka po Elliotta Cartera.
rozwiń zwiń