W "Poranku Dwójki", godz. 6-9, porozmawiamy z Tadeuszem Ruzikowskim z IPN-u – autorem książki "Stan wojenny w Warszawie i województwie stołecznym 1981-1983". W porannej audycji przedstawimy również wspomnienia ludzi radia związane ze stanem wojennym
Od poniedziałku do piątku w cyklu "Zapiski ze współczesności" (godz. 11.45) można wysłuchać w Dwójce wspomnień ludzi kultury, którzy wracają pamięcią do grudnia 1981 roku. Swoimi przeżyciami dzielą się Gustaw Holoubek (nagranie archiwalne), Ludwika Wujec, prof. Jacek Baluch, Chris Niedenthal oraz Anna Beata Bohdziewicz.
We wtorkowej "Zakładce literackiej" (godz. 14.30) wysłuchamy natomiast audycji, której scenariusz powstał na podstawie listów naszych słuchaczy – przejmujących świadectw stanu wojennego widzianego oczyma zwykłych obywateli, z dużych miast, ale i małych wiosek.
"Sezon na Dwójkę" (godz. 18) poświęcimy intrygującemu tematowi: stan wojenny w świetle dokumentów amerykańskich służb wywiadowczych oraz KGB. Na rozmowę z dr Patrykiem Pleskotem zaprasza Hanna Maria Giza.
Natomiast w cyklu "Słowa po zmroku" (godz. 21.20) Aleksandra Łapkiewicz zaprasza na niecodzienną wycieczkę: razem z czwórką internowanych w stanie wojennym działaczy "Solidarności" odwiedzimy zakład karny w Potulicach. To tu umieszczono wszystkich zatrzymanych działaczy Regionu Toruńskiego.
Z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Polskie Radio uruchamia specjalny serwis tematyczny. Już od wtorku, 13 grudnia, zapraszamy na stronę stanwojenny.polskieradio.pl