Nicolas Grospierre swojej pracy dokumentacyjnej bada konsekwencje utopijnych założeń społecznychi artystycznych modernizmu. W swoich konceptualnych pracach buduje sytuację gry prowadzonej z widzem do której jest on wciągany za pomocą atrakcyjnych, wręcz zmysłowych obrazów oraz instalacji. 26 marca w Muzeum Narodowym odbędzie się spotkanie promocyjne z okazji wydania albumu "Open-Ended". Książka prezentuje prace artysty powstałe na przestrzeni ostatnich 10-ciu lat. Na ponad 200. reprodukcjach widzimy jego cykle dokumentalne i projekty "site specific". Album daje wgląd w bogatą twórczość Grospierre'a - od nagrodzonej Złotym Lwem na Biennale Architektury w Wenecji (2008) "Architektury życie po życiu", po słynne "Bibliotekę" i "Bank". Obok ilustracji znajdziemy w niej eseje analizujące jego sztukę, wywiad z artystą oraz dokładne opisy wszystkich projektów.
W audycji rozmawialiśmy o wystawie "BHP. Historia pewnej wyobraźni" Jerzego Lewczyńskiego i Jana Lessera. Naszym gościem był Rafał Lewandowski z Galerii Asymetria.
A poza tym w audycji: "Słowo na dzień", kalendarium, przegląd prasy, wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne oraz cykl: "Piosenki z rekomendacją" wybrane tym razem przez Jerzego Stuhra. Aktor we wtorek polecał przebój grupy The Manhattan Transfer.
Jak zwykle zapraszaliśmy również do udziału w naszym konkursie "Płyta Tygodnia". "Siedem Słów Chrystusa na krzyżu" oratorium Giovanniego Battisty Pergolesiego w nagraniu solistów i Akademie für Alte Musik Berlin pod batutą Rene Jacobsa. Nowy album firmy Harmonia Mundi.
Program prowadził Marcin Pesta.
26 marca (wtorek)