W "Poranku Dwójki" - codziennie od poniedziałku do piątku (23-27 marca) ok. godz. 7.40 - stawiamy Państwu pytanie związane z prezentowaną płytą.
Zwycięzcą konkursu danego dnia jest osoba, której odpowiedź została najwyżej oceniona przez autorów audycji. Dokonując oceny, autorzy audycji wezmą pod uwagę oryginalność oraz kreatywność odpowiedzi.
Ale to nie wszystko, bo codziennie pojawi się także proste pytanie dotyczące konkretnych wykonawców, wydarzeń związanych z nagraniem itp. I Ci z Państwa, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi na to drugie, bardzo konkretne pytanie, mogą liczyć na nagrody pocieszenia - będą to często markowe, wartościowe płyty, choć niekoniecznie związane z tematem pytania. Każdy Poranek wyłoni więc co najmniej dwoje zwycięzców!
***
Trzy koncerty na obój i jeden na rożek angielski (Joseph Fiala) gra, kończący w tym roku 50 lat, znakomity niemiecki wirtuoz Albrecht Mayer. Rozpoczynał karierę w 1990 roku w orkiestrze w Bambergu, a od 1992 roku jest członkiem Berliner Philharmoniker i filarem wszystkich zespołów dętych działających w berlińskiej filharmonii. Współpracował i nagrywał płyty także z Sinfonią Varsovią. Poświęcił dwa lata na odszukanie i zrekonstruowanie utworów, które nagrał dla DG w styczniu 2013 roku. Efekt jest wspaniały - koncerty, w których Mayerowi towarzyszy Kammerakademie Potsdam są pięknym i cennym znakiem epoki, w której powstały.
Nasze pytanie nawiązuje do idei tej płyty, do czasów powstania koncertów owych czterech twórców, reprezentujących wiek XVIII. Dlaczego ten właśnie okres w historii muzyki uważa się za wyjątkowy, czy - jak chcą niektórzy - wręcz najważniejszy? Czy Państwo podzielają tę opinię?
Na krótkie odpowiedzi czekamy jak zwykle pod adresem: poranekdwojki@polskieradio.pl
Przeczytaj regulamin konkursu "Płyta tygodnia"
mm