"Gwiazdozbiór psa". Po apokalipsie odzyskasz miłość

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 10:00
- Ludzie po prostu będą musieli polegać na sobie nawzajem. Zobaczymy, jak to wyjdzie - mówi autor postapokaliptycznej powieści "Gwiazdozbiór psa" w Dwójce.
Audio
Pustynia Mojave
Pustynia MojaveFoto: flickr.com/lic.cc/archiwum Library of Congress

"Gwiazdozbiór Psa" to wzruszająca, przejmująco smutna opowieść o człowieku, który wiedzie życie w ziejącym pustką, przepełnionym poczuciem straty świecie. Jak żyć po zagładzie, w której zginęło 99 procent ludzkiej populacji? Czy w takim świecie jest miejsce na nadzieję? W audycji "Słuchaj świata" rozmawialiśmy o znakomitej książce Petera Hellera.
- Ta książka jest inna niż "Droga" McCarthy'ego. Są w niej komiczne elementy, w pewnym momencie to już historia miłosna. Nie jest taka przygnębiająca - tłumaczy autor "Gwiazdozbióru psa".
Główny bohater książki, Hig, przeżył epidemię grypy, która niemal doszczętnie wytrzebiła ludzkość. Kiedy jednak natrafia na transmisję zaszumionego sygnału radiowego, budzi się w nim skrywana głęboko nadzieja, że gdzieś istnieje inne, lepsze życie, podobne do tego, które utracił. Ryzykując wszystko, Hig wyrusza na wyprawę tam, skąd nie będzie już mógł powrócić, nie tankując.
To opowieść o tym, czym gotów jest zaryzykować, by wbrew wszystkiemu odzyskać więź z innymi, miłość i pełnię człowieczeństwa.

Posłuchaj rozmowy Bartosza Panka z Peterem Hellerem.

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA literatura
Czytaj także

Senegal: kraj otwartych ludzi i raj dla miłośników ryb

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 12:56
- Cechą Senegalczyków jest duża tolerancja, dlatego ten kraj uniknął wielu zawirowań historycznych w czasach dekolonizacji - mówił w Dwójce dr Andrzej Michał Łupina, dyplomata, były ambasador RP w Dakarze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grecja i Macedonia. Ostra walka o Aleksandra Wielkiego

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 11:50
Czy Macedończycy wywodzą się od antycznych superwojowników, czy raczej mają więcej wspólnego ze Słownianami? O tym rozmawialiśmy w audycji "Słuchaj świata" w Dwójce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolumbia. Kokaina i krew

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 11:20
Ten kraj cieszył się złą sławą. Kojarzony był z wojną domową i kartelami narkotykowymi. Za sprawą działań prezydenta Álvaro Uribe można po Kolumbii teraz w miarę spokojnie podróżować.
rozwiń zwiń