Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XXII" już wkrótce

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2025 07:16
Łańcuch XXII - to kolejna odsłona Festiwalu Witolda Lutosławskiego, który rozpocznie już za tydzień - 25 stycznia. W w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpią 4 orkiestry, kwartet Atma i ciekawe grono solistów. 
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XXII organizowany jest przez Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego we współpracy z Programem Drugim Polskiego Radia.
Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XXII" organizowany jest przez Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego we współpracy z Programem Drugim Polskiego Radia.Foto: Mat. pras.

W programie muzyka patrona zestawiona z utworami korespondującymi z jego twórczością: Romana Palestra, Bohuslava Martinu, Andrzeja Panufnika i inych.

Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XXII" organizowany jest przez Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego we współpracy z Programem Drugim Polskiego Radia.

O programie i założeniach Festiwalu porozmawiamy z Marcinem Krajewskim z Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego. Początek o godzinie 16.30.

W Narodowym Starym Teatrze w sobotę odbędzie się premiera spektaklu wizjonera europejskiego teatru Luka Percevala. Reżyser przenosi na scenę monumentalne dzieło Les Rougon-Macquart autorstwa Emile’a Zoli. To mroczna opowieść o chciwości, pożądaniu i poszukiwaniu szczęścia. Polski tytuł spektaklu - "Seks, hajs i głód". Spotkanie z reżyserem o godzinie 17.10

Ponadto w audycji:

  • Program UK/Poland Season 2025, obejmujący wydarzenia z wielu dziedzin sztuki i kultury w 20 miastach Polski i Wielkiej Brytanii,
  • Teatr Klasyki Polskiej - bajka nie tylko o smoku rusza w objazd,
  • Wystawa "Sandomierskie ślady Jarosława Iwaszkiewicza" w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu.

***

Na "Wybieram Dwójkę" w piątek (17.01) w godz. 16.00-18.00 zaprosił Adam Suprynowicz.

am

Czytaj także

Witold Lutosławski we wspomnieniach. Czym dla kompozytora była cisza?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2024 09:30
Witold Lutosławski to, obok Krzysztofa Pendereckiego, najbardziej znany na świecie polski kompozytor współczesny. Jego imię nosi studio koncertowe Polskiego Radia. Artysta zmarł trzydzieści lat temu, 7 lutego 1994 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konkurs Wiolonczelowy im. Lutosławskiego. Zwyciężczyni: startowałam po to, by się doskonalić

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2024 17:14
- Mam wrażenie, że dzięki braniu udziału w konkursach mogę podnieść swój poziom gry. Potrzebowałam więc kolejnego konkursu, by doskonalić się w praktyce. Poza tym przyciągnęła mnie tu muzyka Witolda Lutosławskiego - mówiła tuż po ogłoszeniu wyników 12. Konkursu Wiolonczelowego im. Lutosławskiego jego zwyciężczyni, Tae-Yeon Kim z Korei Południowej.
rozwiń zwiń