Globaltica World Cultures Festiwal

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 16:15
Dwójka zaprasza na XII odsłonę Globaltica World Cultures Festiwal w Gdyni. Jak co roku na afiszu znalazło się miejsce zarówno dla prawdziwych "wyjadaczy” sceny etno, jak i jej nowych twarzy.
Audio
  • O Globaltica World Cultures Festiwal opowiada dyrektor artystyczny wydarzenia Piotr Pucyło (Źródła/Dwójka)
Fanfare Ciocarlia, rumuńska legenda na festiwalu świętować będzie swoje 20-lecie
Fanfare Ciocarlia, rumuńska legenda na festiwalu świętować będzie swoje 20-lecieFoto: Arne Reinhardt/materiały prasowe

Globaltica World Cultures Festiwal to multikulturowa impreza usytuowana w pięknej scenerii nadmorskiego Parku Kolibki w Gdyni. Co roku - obok muzyki, która stanowi najważniejszą część festiwalu - miasto zostaje opanowane wszelkimi przejawami kultur z całego świata: najdalsze zakątki zobaczymy na wystawach fotografii, w kulinariach, w czasie spotkań z podróżnikami, pisarzami i na pokazach filmowych.

Wśród tegorocznych artystów znaleźli się m.in.: Fanfare Ciocarlia, rumuńska legenda na festiwalu świętować będzie swoje 20-lecie, potomek cenionego rodu griotów - Diabel Cissokho zaprezentuje tradycje muzyczne Senegalu, a legendarna szwedzka grupa Garmarna po 15 latach milczenia na Globaltice zaprezentuje nowy materiał. Bezkompromisowe podejście do muzycznych tradycji usłyszymy w wykonaniu kolumbijskiego Rancho Aparte, a rodzime dźwięki w połączeniu z niepowtarzalnym stylem zapewni Kapela Maliszów. Egyptian Project - zespół, który łączy dźwięki delty Nilu i Kairu z ambientem, trip-hopem, electro, hip-hopem i muzyką klasyczną oraz pochodzący z Madagaskaru gitarzysta Damily wraz z zespołem.

Data: 20-23 lipca 2016 

Więcej na stronie festiwalu.

materiały prasowe/ob/jp

Czytaj także

Mosaik. Afrykańska muzyka z suwalskiej chaty

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 15:00
- Potrzebowaliśmy "nowej strony świata", dlatego na tym albumie wybraliśmy się na północ i wschód Afryki - mówiła w Dwójce Jolanta Kossakowska z zespołu Mosaik wykonującego muzykę świata na instrumentach historycznych i etnicznych.
rozwiń zwiń