- Aktorstwo wyrabia w człowieku tolerancję, otwartość na ludzi, a to jest coś, czego najbardziej w naszym świecie teraz brakuje - mówi aktorka. - Uważam, że wykonuję najpiękniejszy zawód na świecie - dodaje.
Benefis Anny Dymnej w Trójce. "Spotykam naprawdę dobrych ludzi" >>>
Pretekstem do rozmowy była premiera książki "Dymna" Elżbiety Baniewicz, stanowiąca niejako kontynuację opowieści zainicjowanej w książce "Anna Dymna - ona to ja", która ukazała się w 1997 roku. Życie dopisało niezwykły rozdział o nowym, odmiennym od poprzednich etapie życia Anny Dymnej - pięknej kobiety, aktorki, ale też osoby, której działalność charytatywna jest wyjątkowa z powodu skali, charakteru i okoliczności, w jakich powstała i rozwija się.
"Dymna" - biografia znakomitej aktorki i szlachetnego człowieka >>>
Anna Dymna od ponad 40 lat jest związana ze Starym Teatrem w Krakowie, jest pedagogiem PWST, prowadzi Krakowski Salon Poezji w Teatrze Im. Słowackiego, programy w TVP oraz Fundację. Od 10 lat organizuje Festiwal Zaczarowanej Piosenki na Rynku krakowskim. Coraz rzadziej jedynie gra w filmach, ale… to może się zmienić.
Trójka zaprosiła Annę Dymną na dwugodzinne spotkanie, retransmitowane w popołudnie świąteczne 19 czerwca. Nagranie odbywało się podczas dwóch sesji: 26 maja i 10 czerwca. Było to kolejne nasze spotkanie z Panią Anną, obdarzyła nas bowiem dużym zaufaniem. Czujemy się wyróżnieni i zaszczyceni tym, że tak często przyjmuje nasze zaproszenia, szczęśliwi, że jest z nami.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której rozmówczyni Barbary Marcinik opowiada m.in. o swoim dzieciństwie, karierze aktorskiej, pomocy osobom poszkodowanym przez los. W audycji wypowiedzieli się również: Elżbieta Baniewicz, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela.