Sto lat Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2024 15:11
Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej od 1924 roku zajmuje się popularyzowaniem współczesnej muzyki kompozytorskiej. Jego członkami są wybitni kompozytorzy, wykonawcy, muzykolodzy oraz miłośnicy nowej muzyki. To najstarsze tego typu stowarzyszenie w Polsce. Właśnie o nim porozmawiamy w najbliższej audycji "Dwójka na miejscu".
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Africa Studio

Stulecie to dobry powód żeby przyjrzeć się jego początkom, historii oraz zapowiedzieć wydarzenia, które będą się odbywać w ramach jubileuszu.

Gośćmi programu "Dwójka na miejscu" będą ludzie związani przez lata z PTMW: Maciej Żółtowski, Tadeusz Wielecki, Anna Dorota Władyczka, Ryszard Latecki, Jarosław Siwiński oraz Małgorzata Kołcz.

***

Na audycję Dwójka na miejscu w sobotę (23.11) w godz. 15.00-17.00 zapraszają Joanna Grotkowska i Beata Stylińska.

dz/zch

Czytaj także

Eufonie. Hanna Kulenty: moja muzyka ewoluuje w stronę surrealizmu grawitacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2024 16:12
- Idąc do góry krętą drogą wiemy jaki jest cel, ale nigdy nie wiadomo, co wyskoczy zza zakrętu. Tak samo tutaj, jakaś przewidywalność jest, ale nigdy nie wiadomo jak ta muzyka się pokieruje. Tak jak bym była DJ'em swoich nastrojów i zmieniała je w zależności od tego, jak i kiedy chcę - mówiła w Dwójce Hanna Kulenty, jedna z bohaterek koncertu "Heroiny Muzyki Polskiej" na festiwalu Eufonie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hybrydowe kompozycje Aleksandry Chciuk

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2024 19:21
Za jej postawą twórczą stoi z pewnością tradycja surrealnego ulatywania w nieograniczoną wyobraźnię oraz dadaistyczna naiwność. Aleksandra Chciuk to pianistka i organistka, kompozytorka i performerka, wychowanka Józefa Robakowskiego – artysty wizualnego, działającego w przestrzeni multimediów.
rozwiń zwiń