Celem przedsięwzięcia jest pokazanie, że muzyk w procesie pracy twórczej może być o wiele ciekawszy niż oglądany na koncercie, a jego instrument może zaistnieć w różnorodnych kontekstach artystycznych i poza artystycznych.
Koncepcja jest zainspirowana formą projektu Boiler Room - platformy telewizyjnej, dzięki której można na żywo oglądać występy DJ-ów.
Mówi pianista i inicjator wydarzenia, Grzegorz Tarwid:
"Widząc, w jaki sposób ludzie słuchają, cieszą się muzyką, postanowiłem skorzystać z formatu Boiler Room przy realizacji własnego projektu. To nie będzie jednak koncert, na którym ludzie w skupieniu słuchają muzyka będącego na scenie. Przedstawimy sytuację, w której pianista nie gra recitalu, a znajduje się w swojej sali prób, gdzie pracuje nad nowym materiałem. Chcemy uchwycić ten moment, gdzie pianista, pochłonięty pracą na żywo nad materiałem, kreuje swoją własną wypowiedź. Jeżeli malarz pokazuje w jaki sposób tworzy obraz, dobiera kolorów, próbuje różnych możliwości, rezygnuje z nich i zaczyna jeszcze raz, czemu nie można ukazać muzyka robiącego te same rzeczy w swoim świecie? PIANO ROOM to nie tylko zdarzenie z kategorii sztuki ale także, a może przede wszystkim – przedstawienie integralnej i zwykłej części ludzkiego funkcjonowania".
PROGRAM:
czwartek, 3.01
20:00 KAMIL PIOTROWICZ
21:30 AFTER PARTY
piątek, 4.01
18:00 PANEL DYSKUSYJNY z udziałem wszystkich pianistów
20:00 ANDRZEJ JAGODZIŃSKI
21:30 ALBERT KARCH
23:00 AFTER PARTY
sobota, 5.01
20:00 ANDRZEJ KARAŁOW
21:30 PIOTR ZABRODZKI
23:00 AFTER PARTY
***
materiały pras.