Polskie Radio
Section05

Lekkoatletyka

Eugene 2022: znamy skład reprezentacji Polski na MŚ w lekkiej atletyce

W mistrzostwach świata w Eugene (15-24 lipca) Polskę reprezentować będzie 45 lekkoatletów. W składzie znaleźli się m.in. mistrzowie olimpijscy młociarz Wojciech Nowicki i chodziarz Dawid Tomala. Największą nieobecną jest trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk, którą ze startu wykluczyła kontuzja.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rzut młotem Wojciech Nowicki Paweł Fajdek Dawid Tomala Justyna Święty-Ersetic Sztafeta 4x400 m MŚ Eugene 2022

Legenda sprintu pobiegnie w Chorzowie. Poprawi swój rekord?

Do Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej – historycznej Diamentowej Ligi w Polsce – zostało 40 dni. Już teraz wiadomo, że 6 sierpnia na Stadionie Śląskim Ewa Swoboda zmierzy się z legendarną Shelly-Ann Fraser-Pryce! – Zapowiadaliśmy zlot gwiazd, wywiązujemy się z obietnicy. A to dopiero początek – deklaruje marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Znany jest już dokładny program zawodów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT diamentowa liga bieg 100 m ewa swoboda Wojciech Nowicki

Rekordowy rzut Nowickiego. Polacy błysnęli w Paryżu

W mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu Wojciech Nowicki i Malwina Kopron wygrali konkursy rzutu młotem, Paweł Fajdek był drugi, a w biegu na 400 metrów Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska, która poprawiła rekord życiowy, zajęły drugą i trzecią pozycję. Najlepszy wynik w karierze na 100 m uzyskała natomiast Ewa Swoboda.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Wojciech Nowicki Rzut młotem Paweł Fajdek Malwina Kopron diamentowa liga ewa swoboda bieg 100 m Bieg 400m

Lekkoatletyczne MP: złodziej "wykluczył" Anitę Włodarczyk

Natalia Kaczmarek i Karol Zalewski zdobyli w Suwałkach złote medale mistrzostw Polski w biegu na 400 m. Złoto w rzucie młotem - pod nieobecność Anity Włodarczyk - wywalczyła Malwina Kopron. W skoku o tyczce najlepszy był Piotr Lisek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Bieg 400m Skok o tyczce Justyna Święty-Ersetic Anita Włodarczyk Rzut młotem Piotr Lisek Skok w dal Bieg 1500 m Bieg 400 m przez płotki Bieg 3000 m z przeszkodami Sztafeta 4x100 m Rzut dyskiem sofia ennaoui