Polskie Radio
Section05

cena benzyny

"Wycofanie się z opłaty paliwowej to dobra decyzja"

Rząd wycofał się z podwyższenia cen paliwa o 20 groszy za litr. Podatek był niepopularny i zrobiło się wokół niego głośno. O skutkach takiej decyzji rozmawiali w audycji Rządy Pieniądza dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa), Monika Kurtek (Bank Pocztowy) i Bartłomiej Pawlak (BGK Nieruchomości).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Fundusz Dróg Samorządowych paliwa Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Finansów ceny paliw

"Decyzja PiS ws. Funduszu Dróg Samorządowych zaskakująca"

Decyzja PiS o wycofaniu się z projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie części sejmowej opozycji, na którym ustalono m.in. stałą koordynację. To najważniejsze tematy, które skomentowali goście audycji Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Sąd Najwyższy paliwa Kate Middleton książę William Fundusz Dróg Samorządowych PiS ceny paliw Eliza Olczyk Sejm reforma sądownictwa

Opłata drogowa "antyobywatelska"? Komentarz

Poseł PiS Łukasz Rzepecki zaapelował do własnej partii o wycofanie projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Propozycja zakłada, że fundusz będzie finansowany z opłaty drogowej, wnoszonej między innymi przez producentów i importerów paliw. W przypadku benzyny i oleju napędowego ma ona wynieść 20 groszy za litr. Jeśli chodzi o gaz, to prawie 37 groszy za 1 kilogram. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentował Marek Król, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  paliwa benzyna

Sejm o opłacie paliwowej. Komentarz ekspertów

Sejm zajmuje się projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, złożonym przez grupę posłów PiS. Środki na jego funkcjonowanie mają pochodzić z nowej opłaty paliwowej, w wysokości 20 groszy za litr. W Rządzach Pieniądza komentarz Mariana Szołuchy z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan i Andrzeja Stefaniaka, dealera walutowego DMK.
Zobacz więcej na temat:  paliwa ceny paliw Sejm PiS Tomasz Wróblewski Fundusz Dróg Samorządowych drogi podwyżki cen

To nie OPEC, ale spekulanci finansowi rządzą rynkiem ropy

W styczniu kraje OPEC rozpoczęły ograniczać wydobycie ropy do 32,5 mln baryłek dziennie (b/d), czyli mniej o 1,2 mln b/d. Natomiast kraje niezrzeszone w kartelu zgodziły się na ograniczenie produkcji ropy o 600 tys. b/d, z czego Rosja o 300 tys. b/d. To porozumienie miało obowiązywać do końca czerwca 2017 roku.
Zobacz więcej na temat:  Dominik Olędzki Karolina Mózgowiec Justyna Golonko OPEC ropa naftowa benzyna ceny paliw