Polskie Radio
Section05

migracja

Francuskie media: trzeba położyć kres niedopuszczalnej polityce migracyjnej

Dziennik "Le Figaro" w tekście pt. "Ich nienawiść, nasza ślepota", który ukazał się w sobotę, postuluje, by położyć kres niedopuszczalnej polityce Francji prowadzącej do osiedlania się w kraju radykalnych islamistów. Artykuł jest reakcją na zabicie nauczyciela w Arras przez muzułmanina, który zdaniem gazety nigdy nie powinien znaleźć się w kraju nad Loarą. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja kryzys migracyjny 2023 śmierć islam

Imigranci zalewają Europę. Pisarz w rozmowie z "GW" apeluje o "wpuszczenie świeżej krwi z Afryki"

- Cały czas mówimy, że migranci z południa są problemem - podczas gdy są tak naprawdę rozwiązaniem. Trzeba więc zmienić paradygmat - mówi w rozmowie opublikowanej na stronie Gazety Wyborczej Ilja Leonard Pfeijffer, "holenderskim pisarzem, znawcą migracji". Rozmówca gazety przekonuje, że migranci z państw afrykańskich uzdrowiliby gospodarki państw europejskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA imigracja imigranci w Europie Europa Unia Europejska Gazeta Wyborcza

Bariera na granicy polsko-rosyjskiej już działa. Prezydent: będzie chroniła przed nielegalną migracją

- Bariera będzie chroniła przed ewentualnym napływem nielegalnej migracji czy przed przemytem - a więc będzie zapewniała bezpieczeństwo i chroniła interesy Rzeczypospolitej - powiedział prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w otwarciu Centrum Nadzoru bariery elektronicznej w Kętrzynie (woj. warmińsko-mazurskie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica imigracja Królewiec Rosja

Brytyjczycy stawiają Polskę za wzór. Pochwalają odrzucenie nielegalnej migracji i globalizacji

Na łamach dziennika "Daily Telegraph" ukazał się w piątek artykuł pochwalający Polskę za odrzucenia nielegalnej migracji i globalizacji. Publicysta gazety Steven Edginton uważa, że Wielka Brytania może się uczyć takiego postępowania. Podkreśla, że w Warszawie na ulicy można spacerować spokojnie po ataku Hamasu na Izrael, tego samego nie można powiedzieć o Londynie, czy innych europejskich miastach. 
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania referendum wybory w Polsce

Brytyjczycy stawiają Polskę za wzór. Pochwalają odrzucenie nielegalnej migracji i globalizacji

Na łamach poczytnego dziennika "Daily Telegraph" ukazał się w piątek artykuł pochwalający Polskę za odrzucenia nielegalnej migracji i globalizacji. Publicysta gazety Steven Edginton uważa, że Wielka Brytania może się uczyć takiego postępowania. Podkreśla, że w Warszawie na ulicy można spacerować spokojnie po ataku Hamasu na Izrael, tego samego nie można powiedzieć o Londynie, czy innych europejskich miastach. Jego zdaniem PiS jest na dobrej drodze do dalszego rządzenia.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania kryzys migracyjny 2023 referendum wybory w Polsce

PR24 Wyrok sądu ws. wypowiedzi na temat paktu migracyjnego. Karczewski: udaremniono próbę cenzury

- Zażalenia organizacji w tej sprawie to próba ocenzurowania swobodnych, zgodnych z prawdą wypowiedzi. My absolutnie nie zgadzamy się na przymusową relokację migrantów i głośno o tym mówimy. Premier Mateusz Morawiecki zawetował tę unijną propozycję - powiedział w Polskim Radiu 24 senator PiS Stanisław Karczewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Stanisław Karczewski służby i bezpieczeństwo

Sąd zdecydował. PiS może mówić, że pakt migracyjny zakłada przymusową relokację. Prof. Grabowska: oczywisty wyrok

Sąd Apelacyjny odrzucił zażalenia Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Forum Obywatelskiego Rozwoju w sprawie informowania przez PiS o pakcie migracyjnym. W praktyce daje to Prawu i Sprawiedliwości prawo do krytyki polityki migracyjnej Unii Europejskiej. Ekspert ds. prawa europejskiego i międzynarodowego profesor Genowefa Grabowska stwierdziła w TVP Info, że taki wyrok sądu jest oczywisty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie Unia Europejska prawa człowieka Helsińska Fundacja Praw Człowieka Genowefa Grabowska Prawo i Sprawiedliwość PiS prawo sądownictwo sąd

Szwedzi żyją w ciągłym poczuciu zagrożenia. To najgorsze dane w historii badań

Jak wynika z najnowszych badań obywatele Szwecji nie czują się bezpiecznie w swoim kraju. Ponad połowa ankietowanych powiedziała, że odczuwa stałe poczucie zagrożenia. To najwyższy wynik w historii przeprowadzanych w kraju sondaży. Co ciekawe badanie zostało przeprowadzone nawet jeszcze przed wrześniową falą strzelanin i wybuchów, wywołaną przez imigranckie gangi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Szwecja kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie