Polskie Radio
Section05

Samuel Pereira

Samuel Pereira: opozycja nie ma żadnego programu, dlatego posługuje się emocjami

- Koalicja Obywatelska i inne ugrupowania opozycyjne nie mają żadnego programu w kampanii wyborczej. Jeśli nie ma programu, to muszą być emocje. Kontrkandydaci Andrzeja Dudy skupiają się na byciu antypisem. Ścigają się o to, kto jest bardziej anty-PiS - powiedział w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska Michał Rachoń

Artur Soboń: zadymiarze z Pucka występują przeciwko Polsce

- Pani marszałek powinna przeprosić, powinna się odciąć, a liderzy PO powinni jednoznacznie powiedzieć, że nie mają nic wspólnego z organizatorami tej wczorajszej zadymy w Pucku - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Zagadnienie komentował także dziennikarz i szef portalu tvp.info Samuel Pereira.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Michał Rachoń Artur Soboń Andrzej Duda puck Małgorzata Kidawa-Błońska kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020

Reporter Radia Szczecin: są pierwsze zeznania świadków ws. korupcji w szpitalu Grodzkiego

- Osoby, które zgłaszają się do Radia Szczecin i informują o przypadkach korupcji w szpitalu w Zdunowie, gdzie pracował prof. Tomasz Grodzki, mają swoją tożsamość, ja mam ich nazwiska - mówił w TVP Info dziennikarz Radia Szczecin Tomasz Duklanowski. Reporter podkreślił, że część osób złożyła już pierwsze zeznania w prokuraturze i Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka marszałek senatu Senat Tomasz Grodzki Polskie Radio Szczecin TVPinfo

TYLKO U NAS 200 zł za rentgen? Reporter Radia Szczecin o kolejnym pacjencie Grodzkiego

- Tomasz Grodzki mówi rzeczy czasami nietrzymające się zdrowego rozsądku, na przykład, że w swojej praktyce lekarskiej pacjentów przyjmował sporadycznie. Sprawdziłem to, w oświadczeniu majątkowym za 2016 rok wskazał z tego tytułu zarobki rzędu 130 tys. zł - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin. Gościem Polskiego Radia 24 był także Samuel Pereira z tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki Michał Rachoń Senat

Politolog: dzieci wychowuje rodzina, a nie mniejszości

- Rodzina odpowiada za wychowanie własnych dzieci, a nie jakieś związki homoseksualne. Jest też niedopuszczalne, żeby szkoła, która ma wspomagać rodziców, kreowała alternatywne i nieakceptowane przez nich wzorce - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny z Instytutu Nauk Politycznych UW. Podczas konwencji partii prezes PiS oświadczył, że jego ugrupowanie jest przeciwko warszawskiej karcie LGBT+ i nie zgodzi się na małżeństwa jednopłciowe oraz adopcję przez nie dzieci. Do tematu odnieśli się również publicyści: Karol Gac (DoRzeczy) oraz Grzegorz Osiecki (DGP).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA deklaracja LGBT+ Rafał Trzaskowski konwencja PiS w Katowicach PiS Prawo i Sprawiedliwość Karol Gac Grzegorz Osiecki

Publicysta: referendum to bardzo drogi sondaż

- Myślę, że większości stron sporu politycznego obecna konstytucja odpowiada (...). Każdy może ją interpretować po swojemu - mówił w Podsumowaniu Tygodnia Samuel Pereira. Szef portalu TVP Info w ten sposób odniósł się do kwestii złożenia przez prezydenta Andrzeja Dudę do Senatu wniosku o przeprowadzenie referendum ws. ustawy zasadniczej. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Karol Gac z "Do Rzeczy" i Stefan Sękowski z "Nowej Konfederacji". 
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 referendum konstytucja prezydent Andrzej Duda Krzysztof Kossowski Karol Gac

Gorąca sytuacja wokół Sejmu. "Opozycja jest trochę bezradna"

– Politycy opozycji w żaden sposób nie skrytykowali takiego działania, takiego wandalizmu (tj. sprejowania budynku Sejmu), tak samo nie było krytyki odnośnie akcji z bagażnikiem – mówił na antenie radiowej Trójki Samuel Pereira (tvp.info). – Można krytycznie podchodzić do działań, które podejmują niektórzy politycy opozycji, natomiast można sobie zadać pytanie: co oni mają robić? – stwierdził Piotr Szumlewicz (publicysta, OPZZ). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Piotr Szumlewicz Prawo i Sprawiedliwość Sejm reforma sądownictwa Sąd Najwyższy protest Joanna Schmidt Mariusz Krzemiński

Alfie Evans nie żyje. Publicyści o walce rodziców chłopca

W szpitalu w Liverpoolu zmarł niespełna dwuletni Alfie Evans. W Podsumowaniu Tygodnia Polskiego Radia 24 o sprawie – sądowej batalii rodziców dziecka o możliwość jego wyjazdu do włoskiej kliniki – mówili Michał Wróblewski z „Wirtualnej Polski”, Samuel Pereira z portalu „TVP Info” i Karol Gac z portalu „Do Rzeczy”. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Alfie Evans Krzysztof Kossowski Karol Gac Wielka Brytania dzieci choroba

Kiedy koniec śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej?

– Dopóki gospodarzem Kremla będzie Władimir Putin, nie poznamy całej prawdy o tym, co stało się 10 kwietnia 2010 roku – mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, dziennikarz Telewizji Polskiej. Jak podkreślał na naszej antenie, trudno się spodziewać, by bezsporne zakończenie sprawy możliwe było w najbliższym czasie. O katastrofie smoleńskiej mówili też w PR24 Marek Pyza i Piotr Zaremba z "Sieci", Wojciech Mucha z "Gazety Polskiej", Samuel Pereira z TVP Info, a także publicystki – Maria Dłużewska i Ewa Stankiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Cezary Gmyz Wojciech Mucha Maria Dłużewska Marek Pyza

Czarnecki odwołany. "Totalitaryzm liberalny nie zna litości"

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki, został odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. – "Totalitaryzm liberalny" nie zna litości – oceniał w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta. Na naszej antenie również komentarze Samuela Pereiry z TVP Info i Macieja Chudkiewicza z Tygodnika "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europarlament Ryszard Czarnecki Parlament Europejski Marek Król Róża Thun Prawo i Sprawiedliwość Guy Verhofstadt

"Spory kompetencyjne wyłączną właściwością TK"

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska uważa, że Sąd Najwyższy miał obowiązek zawiesić postępowanie w sprawie Mariusza Kamińskiego. Chodzi o kwestię ułaskawienia przez Andrzeja Dudę byłego szefa CBA, a obecnie ministra-koordynatora służb specjalnych. O sprawie w Polskim Radiu 24 mówił prof. Bogusław Banaszak, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Mariusz Kamiński Sąd Najwyższy CBA Andrzej Duda