Polskie Radio
Section05

słuchowisko dla dzieci

Słuchowisko Polskiego Radia Dzieciom "Przygoda Niepyłki i Apolinki"

Polskie Radio Dzieciom, całodobowa stacja radiowa dla dzieci i rodziców, zaprasza na nowe słuchowisko przygodowe dla dzieci prezentujące bogactwo dzikiej przyrody chronionej. Akcja "Przygody Niepyłki i Apolinki" rozgrywa się wysoko w górach na skąpanych w słońcu trawach i kwiatach rosnących na skalnym urwisku Trzech Koron w Pienińskim Parku Narodowym. Słuchowisko zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Pienińskiego Parku Narodowego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zobacz więcej na temat:  edukacja

Zamknij oczy i posłuchaj! 13 lutego świętowaliśmy Dzień Radia

Stuletnią historię radia trudno streścić w kilkunastu słowach. Ale jeśli już się uda, są to słowa niezapomniane, które przywołujemy do dziś. "Stoję przed jakąś dziwaczną trąbą (…) Wyobrażam sobie tą zabawną chwilę, gdy jakiś ananas korbą nakręci, śrubkę naciśnie i jakaś trąba, zamiast mnie, gadać zacznie..." - to jedno z najbardziej znanych nagrań radiowych marszałka Józefa Piłsudskiego zarejestrowane w Warszawie, 5 września 1924 roku. 
Zobacz więcej na temat:  edukacja dzieci

13 lutego. Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu

Z okazji Światowego Dnia Radia Polskie Radio zaprasza na specjalne audycje i programy podkreślające szczególną rolę radia, jako środka komunikacji na całym świecie. Światowy Dzień Radia proklamowany został przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury UNESCO w 2011 roku. Od tego czasu Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowuje na ten wyjątkowy dzień specjalny program. Tegoroczne hasła przewodnie wydarzenia to innowacja, łączność i ewolucja.
Zobacz więcej na temat:  edukacja czas wolny Podwieczorek z Filipem i Leopoldem DAB+

"Zimowe rozmowy z gwiazdami". Ala i Ola Tracz. WIDEO

Tej zimy zaprosiliśmy naszych młodych słuchaczy na spotkania z gwiazdami, ulubieńcami dzieci. Na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom oglądać można wywiady z artystami tj.  Ala i Ola Tracz, Michał Kaczmarek, Magda Bereda, AniKa Dąbrowska, Carla Fernandes, 4 Dreamers, Natalia Sisik, Czarek Czaruje, Siostry Szlachta i Kinga Sawczuk. Cykl 10 spotkań rozpoczynamy w towarzystwie wokalistek Ali i Oli Tracz. Jak siostry przygotowują się do swoich występów na scenie? Jakie są ich pozamuzyczne pasje i jakie są ich największe osiągnięcia? 
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe W POLSKIM RADIU

"Dziadek do orzechów". Premiera słuchowiska dla dzieci

25 grudnia miała swoją premierę pierwsza część słuchowiska "Dziadek do orzechów". Historia drewnianego dziadka do orzechów, który walczył z Mysim Królem, należy do tych opowieści, które od lat potrafią zawładnąć dziecięcą wyobraźnią. Do motywów tej historii sięgali też liczni dorośli twórcy, kompozytorzy czy reżyserzy filmowi i teatralni. Od 25 grudnia tę ponadczasową baśń na motywach opowieści E.T.A  Hoffmana, można słuchać w formie słuchowiska w jednym z popularnych podcastów Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  DAB+ W POLSKIM RADIU

Spędź z nami święta! Audycje pełne magii w Polskim Radiu Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom przybliży najmłodszym słuchaczom polskie tradycje związane z dwunastoma potrawami oraz świątecznymi ozdobami. Pojawią się także audycje poświęcone dawnym prezentom. Jakie marzenia miały dzieci w przeszłości, a jakie mają teraz? Nie zabraknie również wspólnego śpiewania kolęd w towarzystwie chóru Agaty Steczkowskiej. Zapraszamy do wspólnego spędzenia z nami tego magicznego czasu w roku! Życzymy Wesołych świąt!
Zobacz więcej na temat:  DAB+ Boże Narodzenie

"Żmijowa korona". Słuchowisko Tomasza Zacharewicza w reżyserii autora

Nasza historia nie zaczyna się panowaniem Mieszka I. Nasza historia ma znacznie głębsze korzenie, o których nie za często czytamy, słyszymy i rozmawiamy. Dlatego zabieramy słuchaczy w przeszłość, kiedy nie było jeszcze królestw, a ziemie nad Wisłą i Odrą zamieszkiwały plemienne wspólnoty.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy Teatr Polskiego Radia TEATR słuchowisko Tomasz Zacharewicz Andrzej Mastalerz Mirosław Wieprzewski