Polskie Radio
Section05

sporty motorowe

Verstappen przeszedł do historii. GP Meksyku dla Holendra

Pewny już drugiego z rzędu tytułu Holender Max Verstappen, kierowca teamu Red Bull, wygrał niedzielny wyścig o Grand Prix Meksyku, 20. rundę mistrzostw świata Formuły 1. To jego 14. zwycięstwo w tegorocznym sezonie i 34. w karierze. Drugie miejsce zajął siedmiokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, a trzecie Meksykanin Sergio Perez z Red Bulla.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Formuła 1 Moto sport Max Verstappen Lewis Hamilton

Mistrzowie świata ukarani przez FIA za łamanie przepisów F1

Zespół Formuły 1 Red Bull został ukarany grzywną w wysokości 7 mln dolarów i skróceniem o 10 procent czasu na przygotowanie bolidu w tunelu aerodynamicznym w związku z przekroczeniem budżetu w sezonie 2021 - ogłosiła Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA). Grzywnę 450 tysięcy dolarów otrzymał również zespół Aston Martin za naruszenie proceduralne limitów budżetowych.
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 Moto sport Aston Martin SPORT

Rusza Rajd Katalonii. Polacy w grze o mistrzostwo świata

W Hiszpanii rozpoczyna się przedostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Świata, asfaltowy Rajd Katalonii. W czwartkowy wieczór na ceremonii startu pojawili się Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy walczą o tytuły w kategorii WRC 2. Polacy odbyli na miejscu dwudniowe testy samochodu, a w czwartek pokazali dobre tempo na oficjalnym odcinku testowym przed rajdem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport Rajdy samochodowe kajetan kajetanowicz