Polskie Radio
Section05

sporty motorowe

Popis Janowskiego i Zmarzlika. Dublet Polaków w GP Niemiec

Maciej Janowski wygrał w Teterow Grand Prix Niemiec w jeździe na żużlu. Drugie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik. Dla Janowskiego to szóste w karierze zwycięstwo w zawodach z cyklu indywidualnych mistrzostw świata. Zmarzlik zrównał się w klasyfikacji generalnej cyklu z dotychczasowym liderem Duńczykiem Leonem Madsenem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel Bartosz Zmarzlik Maciej Janowski Patryk Dudek Janusz Kołodziej Moto sport Speedway grand prix

NASZ WYWIAD "Kobieca F1" dojechała do mety. Rdest: W Series ma potencjał

- Liczę, że mój wysiłek zostanie doceniony i wyniki z Assen czy Norisringu nie pójdą na marne - przyznała w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Magłorzata "Gosia" Rdest, jedyna Polka, startująca w W Series, wyścigowej serii przeznaczonej wyłącznie dla kobiet. Premierowy sezon tej kategorii właśnie dobiegł końca. W ostatnim wyścigu na Brands Hatch zwyciężyła Alice Powell, z kolei mistrzostwo zdobyła Jamie Chadwick. Rdest w klasyfikacji generalnej „kobiecej Formuły 1” zajęła 14. miejsce. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z żyrardowianką.
Zobacz więcej na temat:  W Series Gosia Rdest Moto sport NASZ WYWIAD opinie

Gdynia: koniec weekendu z Robertem Kubicą. "To ewenement"

W niedzielę w Gdyni zakończyła się jubileuszowa 10. edycja Verva Street Racing. - Przyjechałem na tę imprezę skracając urlop, ale czuję się w Gdyni jakbym był na wakacjach - podkreślił Robert Kubica, kierowca Formuły 1, który był gościem specjalnym imprezy w Trójmieście. Organizatorzy szacują, że w sobotę i niedzielę na wydarzeniu pojawiło się 250 tys. osób.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport Robert Kubica PKN Orlen Williams Racing Orlen Formuła 1