Polskie Radio
Section05

sporty motorowe

Sonik wygrał Silk Way Rally. Polak liderem Pucharu Świata

Rafał Sonik dojechał na pozycji lidera do mety w Dunhuang i wygrał Silk Way Rally. Polak został tym samym nowym liderem Pucharu Świata, którego decydujące rundy rozegrają się w Chile i Maroko. -  Zdecydowała właściwa taktyka oraz bardzo dobre przygotowanie: drużyny, quada oraz moje fizyczne i mentalne. Wszyscy byliśmy zdeterminowani, by powalczyć o zwycięstwo – mówił na mecie szczęśliwy krakowianin.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport Rafał Sonik

Gollob poleciał do USA. Wyjazd szansą na powrót do zdrowia?

Tomasz Gollob w dniach 4-18 lipca będzie przebywał w Stanach Zjednoczonych. Ma to związek z jego leczeniem, po tym jak uległ wypadkowi na torze motocrossowym w 2017 roku i pozostaje częściowo sparaliżowany - poinformował Dariusz Ostafiński z WP.SportoweFakty.pl, przyjaciel żużlowca i autor książki "Gollob. Testament Diabła. 44 historie z życia mistrza".
Zobacz więcej na temat:  Moto sport SPORT tomasz gollob żużel GKM Grudziądz

Pech Polki na Norisringu. Rdest: słodko-gorzki weekend

W swoim czwartym starcie W Series, na niemieckim torze Norisring, Gosia Rdest zajęła 14 miejsce. Podczas treningów i kwalifikacji zawodniczka zajmowała miejsca w ścisłej czołówce, niestety lekki kontakt z bolidem rywalki już na początku wyścigu przekreślił jej szanse na punkty. - To był dla mnie słodko-gorzki weekend. Szkoda wyniku, ale cieszę się, że moje tempo jest coraz lepsze - podkreśliła jedyna Polka w W Series.
Zobacz więcej na temat:  W Series Gosia Rdest SPORT Moto sport