1969 1 listopada - dyrekcję Wielkiej Oriestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach objął Kazimierz Kord Zobacz więcej na temat:
1968 wrzesień - "II Symfonia" Witolda Lutosławskiego zgłoszona przez Polskie Radio zdobyła najwyższą lokatę na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów Zobacz więcej na temat:
1968 Agnieszka Duczmal zakłada w Poznaniu Orkiestrę, która w 1977 roku przekształci się w etatowy zespół Polskiego Radia i Telewizji, a następnie w Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia Amadeus Zobacz więcej na temat:
1966 wrzesień - na Festiwalu "Prix Italia" Nagrodę Prasy Włoskiej przyznano reportażowi Witolda Zadrowskiego "Śmierć słonia" Zobacz więcej na temat:
1964 maj - pierwszą lokatę na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów zdobyły "Trzy poematy" Witolda Lutosławskiego Zobacz więcej na temat:
1963 czerwiec - na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów nagrodzono utwory zaprezentowane przez Polskie Radio: "Wariacje bez tematu" Tadeusza Bairda (najwyższa lokata) i "Antyfony" Romualda Twardowskiego (wyróżnienie) Zobacz więcej na temat:
1961 wrzesień - najwyższą lokatę na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów otrzymał prezentowany przez Polskie Radio utwór Krzysztofa Pendereckiego "Ofiarom Hiroszimy - tren" Zobacz więcej na temat:
1961 7 lipca - eksperymentalna prezentacja stereofonii (radiowa Dwójka połączyła się z audycją "Eureka" nadawaną w 2 Programie TVP) Zobacz więcej na temat:
1959 wrzesień - na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów najwyższe oceny uzyskały dwa dzieła polskich kompozytorów zgłoszone przez Polskie Radio : "Muzyka żałobna" W. Lutosławskiego i "Cztery eseje na orkiestrę" T. Bairda Zobacz więcej na temat:
1956 10 października - w I Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" wzięły udział m.in. Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia i Chór Polskiego Radia z Krakowa Zobacz więcej na temat:
1956 wrzesień - Polskie Radio po raz pierwszy wzięło udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Radiowej "Prix Italia" Zobacz więcej na temat:
1955 21 stycznia - koncert z okazji inauguracji V Konkursu Chopinowskiego oraz otwarcia nowego gmachu Filharmonii Narodowej Zobacz więcej na temat:
1953 1 września - w Programie 2 pojawia się pierwsza audycja dla młodzieży z cyklu "Błękitna sztafeta" (transmitowana przez radiowęzły szkolne) Zobacz więcej na temat:
1952 6 października - w Programie 2 nadano pierwszą audycję z cyklu "Na warszawskiej fali", która zastąpiła "Warszawski tygodnik dźwiękowy" Zobacz więcej na temat:
1950 kwiecień - z okazji 5-lecia powojennej działalności wystąpiła w Warszawie Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyr. Grzegorza Fitelberga i Witolda Rowickiego Zobacz więcej na temat:
Bajanie Kulfona i Moniki (27. 02. - 3. 03. 2017) W tym tygodniu Kulfon i Monika przywitają Was tradycyjnie bardzo legendarnie. Zobacz więcej na temat: Kulfon i Monika legendy POLSKIE RADIO DZIECIOM