Dariusz Łapiński: Kilka prywatnych spotkań z nim zostawiło wielki ślad w mojej pamięci Zobacz więcej na temat:
Dariusz Łapiński: Gintrowski był częstym gościem w naszym domu, ale to nie był wujek, który głaskał po głowie. On przychodził do pracy Zobacz więcej na temat:
Krzysztof Nowak: Do Polski docierały przemycane z Zachodu kasety z piosenkami Jacka Zobacz więcej na temat:
Krzysztof Nowak: Jacek co roku pisał nowe piosenki, które stawały się jego ulubionymi Zobacz więcej na temat:
Krzysztof Nowak: Te trzy nazwiska: Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński wiążą się ze sobą nierozerwalnie Zobacz więcej na temat:
Przemek był bardzo konsekwentny w tym, co robił, w tym, co dla niego ważne i nieważne Fragment wywiadu Janusza Deblessema, początek lat 90. Zobacz więcej na temat:
Jacek był bardzo samotny w tym, co przeżywał, co czuł Fragment wywiadu Janusza Deblessema. Początek lat 90. Zobacz więcej na temat:
Te trzy dość silnie brzmiące głosy, dwie gitary i fortepian stworzyły nową formę przekazu Fragment wywiadu Janusza Deblessema, początek lat 90. Zobacz więcej na temat:
Maciej Białystok (a w tym Sokółka) powinien zostać objęty sygnałem cyfrowym do kwietnia 2015 roku. Zobacz więcej na temat:
Marcin Najbardziej aktualne informacje dotyczące rozwoju technologii DAB+ znajdzie Pan na naszej stronie, do której serdecznie odsyłamy. Polecamy szczególnie dział zasięg. Zobacz więcej na temat:
Witold Nie. Technologia DAB+ jest technologią opartą na nadajnikach naziemnych uzależnionych regionalnie. W przeciwieństwie do radia internetowego lub satelitarnego, by odebrać program cyfrowy, należy znaleźć się w zasięgu nadajnika. Zachęcam sprawdzenie działu FAQ na naszej stronie. Zobacz więcej na temat:
Michał Dotychczasowa emisja FM Programu 2 i 3 Polskiego Radia jest prowadzona również z wykorzystaniem kompresji stratnej. Emisja tych programów w DAB+ z kodowaniem HE AAC i przepływnościami 112 - 128 kb/s nie spowoduje pogorszenia jakości dźwięku. Zobacz więcej na temat:
Zapadka12 Nie. Aby odebrać sygnał DAB+ musimy dysponować dedykowanym tunerem DAB+ (nie DAB!). Żaden tuner telewizyjny, ani odbiornik DVB-T nie odbierze sygnału DAB+. Zobacz więcej na temat:
Piotr Zgodnie z przeprowadzonymi przez nas badaniami poprzedzającymi uruchomienie emisji DAB+ jakość odbioru PR2 w multipleksie DAB+ będzie znacząco lepsza, niż w paśmie FM. Ponadto - w perspektywie kilku lat - program ten stanie się dostępny na terenie całego kraju, a nie na 60% powierzchni Polski, jak ma miejsce obecnie. Wyższa jakość odbioru dotyczy wszystkich programów Polskiego Radia, emitowanych juz naziemnie w paśmie UKF. Do prawidłowego odbioru sygnału DAB+ należałoby używać antenę dedykowaną dla pasma UHF. Technika nadawcza DAB rozwijana była od początku lat 90-tych ub. wieku, wykorzystywała algorytmy kompresji pozwalające na umieszczenie w bloku o szerokości 1,5 MHz sześciu programów radiowych. Po 2006 r. rozpoczęły się prace nad nowymi, bardziej wydajnymi algorytmami kompresji dźwięku, w efekcie czego powstał DAB+, w którym w bloku 1,5 MHz mieści się kilkanaście programów. Dlatego odbiorniki wyposażone w tunery DAB nie mogą odbierać sygnału DAB+. Zobacz więcej na temat:
As2809 Prosze sprawdzić, z jakim tunerem posiada Pan radio hybrydowe. Jeżeli to jest radio hybrydowe z tunerem DAB+, to oczywiście będzie odbierało programy Polskiego Radia. Sprawa częstotliwości nadawania jest sprawą nieistotną, gdyż odbiornik sam dostraja się do częstotliwości bloku DAB+ (wystarczy zainicjować procedurę "scanning”) Zobacz więcej na temat:
Machro W programie cyfryzacji podajemy terminy uruchomienia stacji nadawczych DAB+ na terenie miast, będących siedzibami rozgłośni regionalnych - proces ten planujemy zakończyć do 1 kwietnia 2015 r. W r. 2016 rozpocznie się rozbudowa sieci jednoczęstotliwościowych DAB+ w ramach poszczególnych obszarów wykorzystania częstotliwości. W ramach tego etapu pojawią się stacje nadawcze uzupełniające zasięgi głównych stacji, uruchomionych do kwietnia 2015 r. Proces ten będzie kontynuowany do 2020 r., w którym mamy nadzieję uzyskać zasięg odbioru przewyższający obecny zasięg odbioru PR 1 oraz PR3 w paśmie UKF. Zobacz więcej na temat: