Czy można zabrać swój odbiornik DAB+ za granicę i słuchać nadal tych samych stacji? Nie. DAB+ to technologia zależna od położenia geograficznego, oparta na nadajnikach naziemnych. Można słuchać stacji, znajdujących się w zasięgu odbiornika. Zobacz więcej na temat:
Czy za granicą będzie można odbierać na swoim odbiorniku stacje odwiedzanych krajów? Tak. Wszędzie, gdzie korzysta się z technologii DAB+, odbiornik wyszuka stacje będące w pobliżu. Zobacz więcej na temat:
Czy do odbioru radia cyfrowego przyda się radio FM lub telewizor? Nie. Urządzeniem do odbioru radia cyfrowego jest odbiornik cyfrowy DAB+. Zobacz więcej na temat:
Czy w samochodzie potrzebna będzie nowa antena? Tak. Używane do odbioru sygnałów FM prętowe anteny mogą nie odbierać sygnału cyfrowego równie skutecznie, jak anteny przystosowane do odbioru radia cyfrowego. Można zakupić antenę hybrydową, która odbiera zarówno sygnał FM, jak i DAB+, lub zakupić drugą antenę cyfrową i zamontować ją obok anteny analogowej. Zobacz więcej na temat:
Czy w odbiorniku cyfrowym można odbierać lokalne stacje radiowe z innych regionów kraju? Nie. By odebrać program cyfrowy lokalnej stacji należy znaleźć się w obrębie zasięgu jej nadajnika. Zobacz więcej na temat:
Kiedy Polskie Radio rozpoczyna stałą emisję cyfrową? Od 1 października 2013 w technologii DAB+ nadawane są wszystkie programy Polskiego Radia (Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio dla Zagranicy), a także dotychczas internetowe Polskie Radio 24 oraz zupełnie nowy kanał – Polskie Radio Rytm, o profilu muzycznym. W następnych miesiącach sukcesywnie uruchamiane będą kolejne nowe kanały. Zobacz więcej na temat:
Nie wierzę w literaturę powstałą z literatury – Interesuje mnie rozszerzenie form literackich o nową rzeczywistość: obcy świat innego krajobrazu czy kultury, dawne cywilizacje, które przegrały, związek sztuki z historią (rozmawia Jerzy Mikke, 1972). Zobacz więcej na temat:
Z kamieniami Akropolu trzeba spędzić wiele godzin - Są takie podróże, o których Herbert pisał, że mu się nie udało, jego wzrok bezmyślnie ślizgał się po kamieniach, a śmieciarska pasja zapisywania wszystkich szczegółów nic nie dawała - mówi Zofia Król, krytyk i historyk literatury. Zobacz więcej na temat: Grecja
Pan Cogito to jegomość myślący - Wymyśliłem tę postać, żeby mówiła za mnie, bo sam nie bardzo lubię bezpośrednich zwierzeń. Ale nie zawsze się z nią zgadzam - wyjaśnia Poeta. Zobacz więcej na temat:
Opiekował się mną nie tylko Zeus, ale i życzliwi ludzie - Stale miałem uczucie, że ktoś mi pomagał. Takiej wielkiej życzliwości zaznałem w jednej z rybackich wiosek w Szkocji - wspomina Herbert. Zobacz więcej na temat: Anglia
Nigdy nie chciałem zostać zwykłym turystą. Moje podróże to jedna z form dialogu ze światem Zobacz więcej na temat:
Grecja była dla niego podróżą obowiązkową, realizacją dziecięcych marzeń - Te podróże są lekcją wielkiej uwagi, współczucia i współodczuwania wobec tych, którzy przegrali, zapadli się w nicość, pozostawili po sobie niewiele - mówi Marek Zagańczyk, eseista. Zobacz więcej na temat: Grecja
Chciałem zrozumieć coś przez pejzaż, a nie przez podręczniki szkolne - Ateny były małe, Grecja też. Ale bardzo fascynuje mnie dysproporcja między promieniowaniem duchowym a miejscem, z którego ono wyszło - mówi Zbigniew Herbert. Zobacz więcej na temat: Grecja