Dlaczego Polskie Radio rozpoczyna emisję cyfrową? Radio musi wyjść naprzeciw oczekiwaniom odbiorców. Tradycyjne częstotliwości analogowe w paśmie FM zostały wyczerpane. Nadawanie cyfrowe jest bardziej wydajne i lepsze jakościowo. Z myślą o przyszłych pokoleniach Polskie Radio inwestuje w infrastrukturę, która te zmiany umożliwi. Nowa droga dotarcia do większej liczby odbiorców, pomoże w pełniejszym realizowaniu ustawowego obowiązku nadawania kanałów ogólnopolskich. Zobacz więcej na temat:
Cyfryzacja ma zwiększyć zasięg, ale czy Polskie Radio nie ma już pełnego krajowego zasięgu? Polskie Radio, zgodnie z ustawą ogólnopolskie, de facto takim nie jest. Jedynka i Trójka mają pokrycie 93-94% terytorium kraju, natomiast Program 2 – tylko ok. 60%, Program 4 zaś – terytorialnie 17%, a ludnościowo: ok. 30%. Nadając w ramach multipleksu cyfrowego wszystkie cztery stacje Polskiego Radia będą miały docelowo pokrycie 95-97%. Zobacz więcej na temat:
Jakie są zalety DAB+? By je poznać, zapraszamy do sekcji Czym jest radio cyfrowe DAB+ . W porównaniu z radiem analogowym, radio cyfrowe oferuje większy wachlarz możliwości, wychodząc naprzeciw potrzebom nowoczesnego odbiorcy. Pełne przejście na nadawanie cyfrowe miałoby również tę zaletę, iż koszty emisji programów spadłyby o ok. 40%. Zobacz więcej na temat:
Czym jest radiofonia cyfrowa DAB+? DAB+ (Digital Audio Broadcasting Plus) to najnowsza wersja technologii radiofonii cyfrowej. Wykorzystuje te same nadajniki i technologię nadawania, co system DAB, ale konwertuje pliki dźwiękowe do plików cyfrowych za pomocą tzw. kodeka o większej wydajności: MPEG-4 HEAAC v2 (High Efficiency AAC v2 profile). Radio cyfrowe jest nowatorską technologicznie odpowiedzią na rosnące oczekiwania wobec tradycyjnego radia FM. DAB+ pozwala na realizację emisji cyfrowego dźwięku, a także szereg dodatkowych usług. Zobacz więcej na temat:
"Akompaniator", wyk. Zbigniew Łapiński Z filmu "Mój portret", autorzy: Ewa i Jerzy Włodarek, zdjęcia: Dariusz Prosiński, montaż: Wojciech Turczyński, TV Porion, Warszawa. Zobacz więcej na temat:
"Czas bez skarg", TVP1 1995 Antonina Krzysztoń śpiewa piosenki Karela Kryla. Autor programu: Jacek Jóźwiak, mat. udostępniony przez TVP, www.tvp.pl Zobacz więcej na temat:
"Tren", Przemysław Gintrowski i Sinfonia Juventus (fragment koncertu) (12.12.2008) Zobacz więcej na temat:
Bardzo przypadliśmy sobie z Jankiem do gustu. Powtarzam, że jest moim starszym bratem Zobacz więcej na temat:
Antonina Krzysztoń: Jestem wdzięczna Jankowi Kelusowi, że nam towarzyszył w trudnych czasach Zobacz więcej na temat:
Kazik Staszewski: Taty twórczość długi czas mnie nie interesowała, chociaż wiedziałem, że pisał piosenki Zobacz więcej na temat:
Kazik Staszewski: W książce o moim tacie znajdą się jego niepublikowane listy, piosenki, artykuły, proza Zobacz więcej na temat:
W moim akompaniamencie jest mnóstwo rzeczy, które można samemu dodać albo przerobić, więc każde wykonanie jest inne Z filmu "Mój portret", autorzy: Ewa i Jerzy Włodarek, zdjęcia: Dariusz Prosiński, montaż: Wojciech Turczyński, TV Porion, Warszawa. Zobacz więcej na temat:
O licealnym debiucie Z filmu "Mój portret", autorzy: Ewa i Jerzy Włodarek, zdjęcia: Dariusz Prosiński, montaż: Wojciech Turczyński, TV Porion, Warszawa. Zobacz więcej na temat: